Journal Of Islamic Studies , Vol

1) – مرحوم وحید در معنی این بیت آرد: تکش مخفف ته کش بمعنی ته نشین است. معادن زمرد افغانستان در دل کوهای دره پنجشیر و کوههای هندوکش در ۱۰۰ کیلومتری شمال شرق کابل، در ارتفاع ۳ تا ۴ هزار متری زمین قرار دارند. یعنی ته کشیدن آب از هوا و فرود آمدن آن با تراوش آب از زمین قعر و اطراف رود درهم آمیخته و از این دو چیز رود نیل بدان عظمت پدیدار آمده و تشکیل شده.

بسیاری از افراد گرفتن هنگام نوشیدن محلول فقط بینی خود را می گیرند. انسداد مجرا به وسیله ی سنگ موجب افزایش فشارداخل مجرا واتساع این عضو می شود که با انقباضات مکررصفراوی بر طرف نمی شود. با این حال، به ندرت پیش می آید که این دسته از افراد دچار سرطان کیسه صفرا شوند. بخش دیگر مواد معدنی را نیز این کشور برداشت کرده و از آن درآمدزایی میکند. اعجمی معرب است و زرگران و شاگردان زرگر و شاگردان معنی کرده اند. شاگردان و آن در اصل تلامیذ بود است که یا و ذال را به جهت خفت حذف کرده اند.

۸- «مروری بر کتاب نظری اجمالی بر شهرنشینی و شهرسازی در ایران»، مجلة اثر. سریشم کردن بر موی و آن اندک از صمغ بر سر نهادن محرمان حج تا موی بسته گردد. اصلاح کردن و فراهم آوردن. بار دیگر سازواری کردن و اصلاح نمودن. باختن به بازیچه و با هم بازی کردن. انعکاس نور از سطح برلیان در مقایسه با الماس بیشتر است، به همین دلیل برلیان یک درخشش خیرهکنندهای دارد. تلامیذ شیطان؛ کنایه از محیل و مفسد است.

تلامیذ بوالبشر؛ کنایه از فرشتگان است. تلامیذ رحمن؛ کنایه از شعراست. به عنوان مثال سرکه سیب، آب لیمو، قاصدک، کنگر فرنگی یا خار شیر همگی از مواد طبیعی هستند که در درمان سنگ کیسه صفرا نقش دارند. سرکه سیب حاوی پکتین است که با درمان سنگ های صفراوی مرتبط است. از این رو، وجود این ماده در تالک، موجب می شود تا جذب آب رخ دهد و این مسئله موجب می شود تا کاغذ نهایی، در تماس با آب، تخریب شود. به همین دلیل، نهشتههای پلاسری را میتوان از مهمترین منابع قابل استخراج آن دانست. بسيارى از ذخاير شناسايى شده استخراج نشدهاند.

جادئیت تیپ D : به سنگی مرکب و یا دوبلت گفته می شود که قسمت بالای آن از جیدایت و قسمت پایین آن از پلاستیک است. تلاوش – مرادف تراوش و هنوز هم در زبانها بهمین معنی استعمال می شود گرچه در فرهنگها هیچکدام ضبط نشده است. جای تراوش آب. (گنجینهء گنجوی تألیف وحید دستگردی ص36). تراوش. در فرهنگها ضبط نشده ولی در زبانها هست. اگر علایم بیماری کاملا بهبود پیدا کنند می توان مطمین بود که نیاز به اقدام اضافه ای نیست؛ حتی اگر فرض بر این باشد که هنوز هم سنگ یا سنگ هایی در کیسه صفرا موجودند؛ چرا که اصولاً اغلب موارد سنگ های کیسه صفرا در حال عادی هم بدون علامت هستند و چه بسا بیمار تا آخر عمر متوجه وجود آن نشود و یا اینکه با تشخیص سوء هاضمه به درمان آنها بپردازد.

تالارهای ستوندار هر سه ساختمان با تیر قطعاتی از الوار و ورقه های کوچک چوبی ( توفان ) پوشش گلی و احتمالاً نی سقف شده بوده اند . در طول مدتی که از کمپرس گرم استفاده می کنید سرپا باشید و سعی کنید قدم بزنید. در این روش شخص مورد مطالعه ابتدا مقداری آب نشان دار شده با دوتریم و اکسیژن 18 با غلظت ایزوتوپی مشخص می نوشد. قطعات پیریت معمولاً زاویه دار و به صورت مکعب مربع، هشت ضلعی و یا پیریتوهدرون (پنج ضلعیِ دوازده وجهی) هستند.

در این دما، مولکول های به طور کامل از داخل ساختار این ماده خارج می شود و بخشی از سیلیس موجود در ساختار، به صورت سیلیس آزاد در می آید. 1) پادشاه قسمتی از ایلیریه و معاصر اسکندر. 1) پادشاه سالامین پدر آژاکس(2) است. کولینان ۹ بر روی یک انگشتر طلای سفید که به نام انگشتر کولینان ۹ شهرت دارد قرار گرفته است. اما برخی دیگر نام توپاز را گرفته شده از Topazios، نام یونانی قدیمی یک جزیره کوچک در دریای سرخ میدانند که اکنون Zabargad یا جزیره سنت جان نامیده میشود.

با وجود این ، در این دوره رسانه ها بیش از پیش برضد تصوف تبلیغ می کردند (همان ، ص ۱۵۰).پس از فروپاشی اتحاد شوروی ، تمایل به احیای سنن صوفیانه در جمهوریهای تازه استقلال یافته که قلمرو سنّتی تصوف بودند بیشتر شد و کتابها و جزوات و مقالات و روزنامه ها و برنامه های رادیویی و تلویزیونی بسیاری در بارة صوفیان تهیه گردید (شوبل ، ص ۷۳ـ۷۴). خواندن با قرائت و اندیشه و تأمل. خواندن قرآن را. تلوت القرآن و نحوه. خواندن قرآن و جز آن.

استفاده شد. اولین سقفی که سازه گرایی در آن مشهود بود آشیانه هواپیما بود. به طوری که گفته میشود برخی از خلبانها و مهمانداران هواپیما در اروپا برای ایمنی در سفر از فیروزه استفاده میکنند. دهی است از دهستان بهمئی سرحدی که در بخش کهکیلویهء شهرستان بهبهان واقع است. دهی است از دهستان بندرج که در بخش دودانگهء شهرستان ساری واقع است و 600 تن سکنه دارد. تیازیدها به کلیه کمک میکنند تا کلسیم را به جریان خون بازگرداند و از انباشته شدن آن جلوگیری میکنند. حضور آهن دوظرفیتی در ترکیب بریل، به آن رنگ آبی کم­رنگ تا سبز- آبی می­دهد که به نام آکوامارین خوانده می­شود.

در اکثر بیماران، مجاری کیستیک و کبدی مشترک در بالای دوازدهه نزدیک هپاتیس به هم میپیوندند. رجوع به تاریخ ایران باستان ج2 صص1229-1230 شود. رجوع به تلالؤ شود. رجوع به تلاتلا شود. رجوع به تلمیذ و تلام و تلامی شود. رجوع به تلمیذ و تلام شود. تلام و تلامی مخفف تلامیذ است. رجوع به تلامیذ و تلمیذ و تلامی شود. تلامی و تلامیذ و تلامذه. در اروپا به این گونه درها گیوتین می گویند.

بانگ و مشغله و شور و غلغله را گویند. سنگهایی که به وفور یافت میشوند را «سنگهای نیمه قیمتی» مینامند و سنگهایی که نادر و کمیاب هستند به عنوان سنگهای جواهر قیمتی و گرانبها که ارزش بیشتری دارند طبقه بندی میکنند. این نگین در ۱۷ جولای ۱۹۸۶ با به کار گیری از سیستم اشعهی ایکس در جنوب قاره آفریقا یافت شد. جواهر لوکس: کانی تورمالین از سختی 7 تا 7.5 برخوردار می باشد.شکل کریستالی آن شش ضلعی و در رنگهای متنوعی از صورتی تا قرمز، سیاه، آبی، سبز و زرد یافت می شود.

از اتباع است، یقال: جاءنابالضلاله و التلالة. بمعنی تلیة است، یقال: تلیت لی من حقی تلیة او تلاوة؛ای بقیت بقیة. قدرت انفجار يك بمب اتمي معمولي حداكثر ۵۰ كيلو تن است، اما با كمك روش خاصي كه متكي بر مهار خصوصيات جوش يا گداز هسته اي است ميتوان قدرت بمب را افزايش داد. به لهو پرداختن بعض قوم با بعضی دیگر. رجوع به تلم شود. رجوع به تلاع شود. جِ تلاع. (دزی ج1 ص151). جِ تلمیذ. (منتهی الارب). رجوع به تلمیذ شود.

رجوع به تلمیع شود. یقال: فیه تلمیع و تلامیع؛ اذا کان فیه الوان شتی. یقال: تباً له و تلباً؛ ای الزمه الله هلاکاً و خساراً. وصلینا کمازعمت تلانا؛ ای الان. اکنون. اصل آن، الان است و «ت» را بر آن افزودند چنانکه در تحین. وی از بزرگترین مشایخ صوفیه ایران است و شاید کمتر کسی از حیث نفوذ معنوی و تربیتی و کثرت مریدان به پایة او رسیده باشد (فرزام ، ص ۶۶۰).اگرچه در تشیع شاه نعمت اللّه ولی تردید وجود دارد اما این سلسله از قرن هشتم به عنوان یک سلسلة شیعی شناخته شد و وجود همین سلسله در قرن نهم از علل و اسباب مرجوع کنید بهثر نشر تشیع بود (صفا، ج ۴، ص ۷۸).

اما در صورتی که از آن همیشه مرطوب استفاده کنید. در این شرایط باید از روش دیگری برای خروج سنگ استفاده شود. اگر از یک مسئله پزشکی جدی رنج میبرید، باید از یک پزشک مجاز و نه یک درمانگر جایگزین برای درمان استفاده کنید. اگر سی تی اسکن بدون تزریق ، سنگ نشان نداد، باید به فکر علت دیگری برای درد بیمار شد و علت آن بررسی شود. مکن بلند برای خدا تلاوت را.

تلاوت. رجوع به تلاوت شود. رجوع به تلیة شود. با وجود اینکه این دو اصطلاح به اشتباه به جای یکدیگر استفاده شدهاند ، اما بین این دو تفاوت وجود دارد. بیشتر خانم هایی که سنگ کلیه و حالب دارند، معمولا در ماه های چهارم الی ششم با مشکلات مختلفی مواجه می گردند. این دعا که بر انگشتر سلیمان بوده گفته می شود همان چیزی است که جن و انس را فرمانبردار میکرده و قدرت شگفت او را بر جهان ارزانی می داشته است. ۱- غلیظ بودن اولیه صفرا: به این معنی که صفرا از همان ابتدا که وارد کیسه صفرا می شود غلیظ باشد و لذا احتمال تشکیل سنگ در آن بالاتر از حدّ معمول است.

دیدگاهتان را بنویسید