9 خاصیت طلایی ماست موسیر برای حفظ سلامتی

به این شکل که ابتدا ماست پرچرب، با آب، رقیق و سپس با استفاده از مشک، چربی آن جدا شده و باقی مانده به عنوان دوغ مصرف میشد. با توجه به اینکه دوغ سنتی در ایران به طور گسترده مصرف میشود، پژوهشگران با انجام یک مطالعه سلامت دوغهای سنتی را از نظر آلودگی باکتریایی، شیمیایی و سمشناسی بررسی کردند. بررسیهای این مطالعه نشان داد که تنها ۱۱ نمونه با این معیار مطابقت داشتند و ۷۸ نمونه دوغ از این نظر غیرقابل قبول بودند. ساختار اصلی شیرآلات توکار که شامل کارتریج، دایورتور و اتصالات شیر است، درون دیوار قرار می گیرد و تنها بخشی که بر روی دیوار قابل مشاهده است، پنل و یا دستگیره های تنظیم فشار و دمای آب و علمک شیر روشویی است. بعد در یک جای گرم به مدت چند روز (3 تا 4 روز)قرار دهید تا دوغ آماده شود. مصرف دوغ نیز مانند دیگر مایعات بهتر است با فاصله یک ساعت بعد از مصرف غذا باشد، زیرا مصرف زیاد آن، علاوه بر ایجاد تشنگی، زمینهساز افزایش فشار خون و پوکی استخوان است. مصرف دوغ در کاهش کلسترول خون موثر است و از همین رو در پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی مفید است. لذا مصرف دیر به دیر چنین فرآوردههایی قابل قبول است؛ ولی مصرف زیاد آنها قابل توصیه نیست.

سوربات پتاسیم و بنزوات سدیم؛ از جمله مواد نگهدارندهای هستند که در سالهای اخیر بهطور وسیع در صنعت غذا برای جلوگیری از فساد و رشد باکتری، کپک و مخمر در مواد غذایی از آنها استفاده می شود ولی بر اساس استاندارد تعیینشده از طرف موسسه استاندارد استفاده از این مواد به عنوان مواد نگهدارنده ممنوع است. طبع ماست چکیده: طبع ماست چکیده در طب سنتی سرد بوده ولی دارای رطوبت یا به اصطلاح تری کمتری است. با این حال مصرفکنندگان به دلیل این تصور که در تهیه دوغ سنتی تقلب کمتری رخ میدهد، بیشتر درخواست دوغ سنتی دارند. پگاه، شیرهای دریافتی را با سه روش پاستوریزه، فراپاستوریزه و استریل، پردازش و ضمن حفظ ارزش غذایی محصول، به کمک شبکه گسترده یخچالدار در بهترین شرایط ممکن به دست مصرفکنندگان میرساند. بعد از آب بهترین نوشیدنی برای جبران مایعات از دست رفته بدن می باشد. اضافه کردن هیدروکلوئیدها یکی از راههای افزایش پایداری و جلوگیری از دو فاز شدن و رسوب پروتئین ها در نوشیدنی های لبنی تخمیری می باشد که در اثر بر هم کنش های هیدروکلوئیدی از نوع ممانعت فضایی و دفع الکتروستاتیکی ، با افزایش میزان پتانسیل زتا ، سبب پایداری می شوند و در غلظت های مناسب با ایجاد یک شبکه ژلی ضعیف حاصل از واکنش کازئین هیدروکلوئید ، حدود ۹۴% آب آزاد موجود در فرآورده را در خود نگه می دارد .

مقدار و شدت بار الکتریکی موجود در سطح ذرات کلوئیدی با شاخصی به نام پتانسیل زتا قابل اندازه گیری است و افزایش این پتانسیل نشان از دافعه بیشتر میسل ها و کاهش قابلیت ته نشینی میسل های کازئینی در نوشیدنی های لبنی تخمیری است . به گزارش ایسنا، در سراسر دنیا، محصولات لبنی تخمیری به دلایل تاثیرات مفید بر سلامت مصرف میشوند. دوغ سرشار از کلسیم و مواد مغذی است اما اگر پزشک به بانوان باردار توصیه کرده است حتما مصرف نکنند. در آخر توصیه می کنیم با انجام آزمون مزاج شناسی و تشخیص طبع بدن در ستاره، طبع خود را شناسایی کرده و در مصرف ماست دقت بیشتری به خرج دهید. شما حتی میتوانید با مقدار کمی دم کرده زعفران نیز سردی ماست را بگیرید؛ تا رنگ آن برای کودک جذاب تر شود. پتاسیم نیز در شیر به مقدار کافی وجود دارد و برای سلامت موها ضروری است. به بیان دیگر یک هیدروکلوئید مناسب با افزایش مقدار پتانسیل منفی زتا و افزایش نیروی دافعه الکتروستاتیک بین میسل های کازئینی می تواند مانع از دو فاز شدن محصول گردد. این دسته از شیر های برقی برای سیالات آب ، هوا و روغن سبک قابل استفاده می باشند.

شیرهای برقی یا شیرهای سلونوئیدی ، شیرهایی جهت باز و بسته کردن مسیر جریان بدون دخالت نیروی انسانی و با کمک نیروی الکتریسیته میباشند. ۴۸ ساعت که موند وکاملا سفت سد ، با همزن برقی با دور کند اول نزدیک ۵ دقیقه و بعد با دورتند حدودا ۲۰ دقیقه می زنم. دوغ گرمادیده، دوغی است که بعد از آمادهشدن تحت فرآیند پاستوریزاسیون، دوباره پاستوریزه میشود تا میکروارگانیسمهای مایه ماست موجود در آن کاهش یابد. این پژوهشگران بر این عقیده اند که علاوه بر این که کلسیم سرعت سوختن چربی های بدن را افزایش می دهد، سایر ترکیبات موجود در لبنیات، مثل پروتئین های شیر هم اثر چربی سوز مضاعف دارند. پنیر غذای پروتئین دار کاملی است و منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر می باشد و کاملا می تواند جای گوشت را بگیرد. چنانچه میبینید با توجه به ارزش غذایی دوغ میزان کلسیم، فسفر و پروتئین آن زیاد است و این مواد برای استخوان سازی، اکسیداسیون و متابولیسم بدن لازم و ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید