یرقان میتواند نشانهای از کلانژیت باشد

برلیان کولینان ۴ (Cullinan IV ) : این برلیان 63.60 قیراطی یکی از 105 الماس بریده شده از بزرگ ترین قطعه الماس کشف شده در جهان می باشد. ساکنان شهری در ایالت آریزونا بالاترین میزان بیماریهای کیسه صفرا را در جهان دارند. سنگهایی که به وفور یافت میشوند را «سنگهای نیمه قیمتی» مینامند و سنگهایی که نادر و کمیاب هستند به عنوان سنگهای جواهر قیمتی و گرانبها که ارزش بیشتری دارند طبقه بندی میکنند. 3) اگر اضافه وزن دارید، ممکن است بدن شما کلسترول بیشتری بسازد و معنی آن این است که احتمال داشتن سنگ کیسه صفرا در شما بالاست.

2) تحقیقات نشان میدهد اگر فردی در خانواده شما سنگ کیسه صفرا داشته باشد، احتمال ابتلای شما نیز برای داشتن آن بالا میرود. همچنین، غذاهاى غنى از قند، نمک یا چربی بدن، را در معرض خطر رسوب کلیه و تشدید علائم آن قرار مى دهند. زمانی که مایع صفراوی در کیسه صفرا غلیظ می شود که سبب به وجود امدن هسته ی اولیه سنگ به علت رسوب کلسترول و یا املاح صفراوی و تشکیل سنگ صفرا می شود رسوب تدریجی کلسترول / املاح صفراوی / پروتیین (لستین) موجود در صفرا بر روی یکدیگرمنجربه پیدایش سنگ های صفراوی کلسترولی / بیلی روبینی / میکروسکوپی می شود وکم کم بزرگتر میشود.

اگر صفرای مترشحه از کبد و ذخیره شده در کیسه صفرا،حاوی کلسترول زیاد باشد.در صورت افزایش بیش از حد ترشح کلسترول از کبد، کریستال های جامد کلسترولی در کیسه صفرا رسوب کرده و هسته های اولیه ی تولید سنگ را تشکیل می دهند. طبق آنچه در مجلهی دانشکدهی پزشکی هاروارد منتشر شده، ۸۰ درصد سنگهای صفرا از کلسترول و ۲۰ درصد بقیه از نمکهای کلسیم و بیلیروبین تشکیل میشوند. بهگفتهی کالج گوارش آمریکا، ۸۰ درصد از مردم، «سنگهای صفراوی خاموش» دارند، یعنی درد یا سایر علائم را تجربه نمیکنند. این مجراها ساختارهایی لوله ای هستند که صفرا را از کبد به صفرا و بعد به دستگاه گوارش هدایت می کنند.

خاستگاه اين ماسه سنگ ها ، تو ده هاي پلوتوني و ولكانيكي اي است که در اطراف حوضه تلخه رود برونزد داشته و حوضه مذکور را احاطه کرده اند . سطوح تورق در این برلیان شاه به خوبی قابل مشاهده است و بصورت محدوده آن را تراشیده و جلا داده اند. زمانی که Nordenskiold برای نخستین بار در ۱۸۳۴ الکساندریت را مشاهده نمود، در ابتدای امر تصور می شد که آن گونه ای از زمرد باشد چرا که در معادن زمرد واقع در منطقه اورال روسیه در نزدیکی رودخانه توکووایا مشاهده شده بود. هیچ شواهدی مبنی بر مؤثر بودن این روش وجود ندارد و حتی ممکن است باعث شود سنگهای صفراوی در مجرای صفرا گیر کنند.

این ماده از طریق خون به کبد و کیسه صفرا میرود و میتواند شواهدی مبنی بر عفونت یا انسداد مجاری صفراوی بهدلیل وجود سنگ را نشان بدهد. از شایعترین بیماریهای سیستم ادراری و کلیه، سنگها هستند سنگها میتوانند در هر قسمتی از سیستمهای ادراری تشکیل شوند از کلیه و مثانه و بعضی اوقات حتی در مجراری ادراری ممکن است سنگسازی رو بدهد. 1) محققان اعتقاد دارند استروژن در تشکیل سنگ کیسه صفرا نقش دارد. صفرا که در کبد ساخته شده و در هضم غذا نقش مهمی به عهده دارد توسط مجرای اصلی صفرا یا کلدوک، وارد قسمت اول روده باریک می شود.

این مایع صفراوی از طریق مجرای صفراوی به دوازدهه ریخته شده و پس از هر وعدهی غذایی کار تجزیهی چربیها را بر عهده دارد و در واقع کاری میکند که چربی موجود در مواد غذایی به خوبی هضم و جذب بدن شود. در عین حال، مصرف فیبر و چربیهای خوبی مثل روغن ماهی و روغن زیتون در سالمتر ماندن کیسه صفرا موثر است. برخی از مردم تصور میکنند پاکسازی کیسه صفرا با روزه گرفتن و سپس مصرف روغن زیتون و آبلیمو، به دفع سنگهای صفرا کمک میکند. جراح معمولا ۳ یا ۴ شکاف در شکم بیمار ایجاد خواهد کرد، سپس در داخل یکی از شکافها یک دستگاه کوچک چراغدار قرار میدهد و کیسه صفرا را با دقت بیرون میآورد.

و یا با برداشتن بخشی از صفرا می توان سنگ را خارج کرد که در این روش یک جای زخم روی بدن بیمار باقی می ماند. سنگهایی که ترکیب کانی شناسی آنها مشابه گرانیتها باشد ولی به جای بافت دانهای دارای بافت ریز بلور باشد، ریولیت نامیده میشود. با اینکه پلاتین و طلای سفید هر دو سایهی نقرهای رنگ مشابه دارند و ظاهراً شبیه هم هستند، اما در واقعیت هیچ شباهتی با هم ندارند. برای نشان دادن این منظور صحنه را قاب بندی کرده تا به چند بخش تقسیم شود و یا افرا را بالای سر یکدیگر قرار داده و یا اینکه زمینه را بصورت محدب در آورده است.

برای این منظور تا انتهای مطلب همراه ما باشید. اگر کاشیها درزگیری نشده باشند ، ریختن دوغاب ممکن است برای تراورتن مشکل ایجاد کند، زیرا دوغاب میتواند مواد را لکهدار کند. خوشبختانه در طول دوران طبابت خود، تقریباً هیچ بیماری نداشته ام که برای درمان سنگ کیسه صفرای او دچار مشکل خاصی شده باشم و متأسفانه این جملات را در حالی می نویسم که چندی قبل، یکی از اقوام نسبتاً نزدیک خود را که به اصرار پزشکان معالج و علیرغم بیماری قلبی، برای درمان سنگ کیسه صفرا اقدام به جراحی کرده بود را به آسانی از دست دادیم.

در درازمدت چه انتظاری میتوانم داشته باشم؟ «سنگ های صفراوی بدون نیاز به جراحی و تنها با استفاده از دارو، به راحتی و به سرعت درمان می شوند.» این جمله قاطع را همین اول بحث می گویم تا خیال آن دسته از بیماران مضطربی که از پزشک خود شنیده اند که «سنگ کیسه صفرا درمانی به جز جراحی ندارد» را راحت کرده باشم. الماس به آن حدی که تصور می کنید کمیاب و ارزشمند نیست، اما به دلیل بالا بودن میزان تقاضا برای آن، گردانندگان اصلی بازار جهانی همانند DeBeers آن را با قیمت های گزاف در اختیار جواهرسازها قرار می دهند.

تا کنون در حدود 14 هزار گونه الماس شناسایی شده که به لحاظ کیفیت و قیمت یکسان نیستند. سنگ کلیه ممکن است تا زمانیکه در کلیه حرکت نکند و یا زمان دفع از حالب (مجرای اتصالی بین کلیه و مثانه) علامتدار نشود. محل درد در مرکز شکم بین استخوان قفسه سینه و ناف می باشد. اگر حال عمومی بیمار مساعد باشد، معمولا در همان روز عمل یا روز بعد مرخص میشود. ممکن است مدفوع بیمار پس از برداشتن کیسه صفرا، آبکی یا شل شود. جراح ابتدا برشی به بزرگی نیم اینچ را در پشت یا پهلوی بیمار ایجاد میکند تا بتواند دستگاه نفروسکوپ (تلسکوپ) سخت را وارد بخش توخالی مرکزی کلیه و محل قرارگیری سنگ کند.

دیدگاهتان را بنویسید