ژلاتین محصولی مبتنی بر حیوانات است

آیا ژلاتین گیاهی داریم؟ اما آیا می دانستید ایزوترتینوئین علاوه بر فرم خوراکی به فرم ژل برای مصارف موضعی نیز در دسترس است؟ تا به اینجا تلاش کردیم که بیشتر خواص الوئه ورا روی پوست را ذکر کنیم. این گیاه با ارزش الاستیسیته پوست را هم افزایش می دهد و خاصیت ضد التهابی آن نیز در رفع جای جوش و لکه موثر است. این گیاه را برای درمان بیماری سوزاک هم مناسب دانسته اند که البته به هیچ وجه جای داروهای شیمیایی تجویز پزشک را نمی گیرد و فقط می تواند روند درمان را سریعتر کرده و در بهبود آن موثر باشد. آلوورا می تواند در درمان یبوست موثر بوده و آن را برطرف می کند اما نباید فراموش کنید که مصرف خوراکی این گیاه می تواند عوارضی داشته باشد یا اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید ممکن است در تضاد با ترکیبات آلوورا باشد. استفاده روتین و منظم از ژل آلوورا مو و پوست سر را مرطوب و نرم کرده و درخشندگی و شادابی به آن می دهد. از این رو می توان به خواص آلوورا برای پوست از جمله شاداب کردن و جوانسازی پوست اشاره کرد. از جمله خواص ماسک آلوورا و گلاب برای پوست صورت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

3. حال به وسیله یک انگشت تمیز، مقداری از ماسک را بردارید و به صورت لایه نازکی روی صورت و گردن و دکلته خود بکشید. 7. در انتها با یک حوله نرم و تمیز، صورت خود را پاک کنید. به کمک یک اسفنج پنبه ای، ژل آلوورا را سه بار در روز به صورت مستقیم به این جوش ها بزنید تا روند بهبود و درمان تسریع شود. 5. این مواد را به صورت کامل با یکدیگر مخلوط کنید. این ماده میتواند سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند. برخی محققین استفاده از آلوورا را برای افزایش تولید کلاژن بدن مفید دانسته اند. نکته کاربردی دیگری که خانم ها باید از آن مطلع باشند این است که پس از رابطه جنسی، استفاده از ژل بهداشتی بانوان و شستشوی واژن به وسیله این محصول ضروری است؛ زیرا ارتباط جنسی می تواند یکی از عوامل انواع عفونت های ناحیه تناسلی بانوان باشد. عصاره این گیاه جایگزین مناسبی برای دهانشویه های شیمیایی است زیرا با داشن ویتامین C قادر خواهد بود از تشکیل پلاک روی دندان جلوگیری کرده و با خونریزی و التهاب لثه مبارزه کند و آن را بهبود بخشد. اما آلوورا با خاصیت ضد باکتری خود با این باکتری مبارزه کرده و آن را از بین می برد.

به طور کلی میتوان ژلهای موجود در دنیا را به دو دستهی دائمی و موقت تقسیم کرد. 1. نیمی از یک خیار را درون یک مخلوط کن بریزید تا به شکل پوره در آید. ژل بانوان علاوه بر پیشگیری از عفونتهای باکتریایی و قارچی، بوی نامطبوع واژن را نیز از بین میبرد. این ژل یکدست شده را درون ظرفی در دار و در یخچال نگه دارید. ژل را درون یک مخلوط کن بریزید تا به خوبی نرم شود و بتوانید به عنوان کرم از آن استفاده کنید تا بتوانید از خواص کرم آلوئه ورا برای پوست بهره ببرید. بدین منظور در ادامه چندین ماسک آلوورا مختلف برای پوست و مو معرفی می کنیم که به راحتی بتوانید در خانه بسازید و از خواص فوق العاده آلوورا برای پوست خود بهره ببرید. با استفاده از ماسک ذکر شده، می توانید از خواص آلوورا برای پوست خود بهره بگیرید. 5. بعد از این مدت پوست خود را با آب ولرم بشویید تا ماسک پاک شود. دلیل شوره سر، خشکی پوست، عفونت قارچی یا چربی بیش از حد پوست سر است. همان طور که می دانید در ساختار پوست، مو و ناخن از کلاژن استفاده شده است و این ماده باعث استحکام و سفتی آن ها می شود.

به دلیل خواص ضد التهابی آلوورا برای پوست، ژل آن می تواند آکنه های ملتهب همچون ندول ها و پوستول ها را بهبود بخشد. احتمال حساسیت به آلوورا و خواص آن در اثر استعمال خارجی و استفاده از آن روی پوست و مو پایین است اما بهتر است قبل از استفاده از آن، ابتدا مقداری از ژل آلوورا را روی بخشی از پوست همچون داخل آرنج بگذارید و در صورتی که بعد از گذشت چند ساعت سوزش یا التهابی مشاهده نکردید، با خیال راحت روی باقی بخش های پوست خود از آن استفاده کنید. اختلال در نعوظ یکی از ناتوانی های جنسی رایج در بین مردان است که می تواند آنها را در هر سنی درگیر کند ولی با افزایش بیشتر دیده می شود. آن را در یک کاسه بریزید و مقدار اضافی دانهها را فشار دهید تا ژل باقیمانده در دانهها خارج شود. برای درمان تبخال می توانید مقدار کمی از ژل آلوورا را روزی دو بار روی تبخال خود قرار دهید. کافیست مقدار مناسبی از ژل آمیزشی را 20 دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی و داخل واژن و اطراف واژن بزنید و برای اثر بخشی بیشتر آقایان نیز مقداری از ژل را بر روی آلت تناسلی پمپ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید