چگونه سنگ های کبد و کیسه ی صفرا را به روشی طبیعی خارج کنیم؟

ادامه این روش برای چندین هفته سنگ های صفراوی را دفع می کند. به مدت دو هفته فقط میوه و آب سبزی استفاده کنید. تا زمانی که از این گیاه استفاده می کنید آب زیادی با آن بنوشید زیرا آب بدن را به خود جذب می کند. درد ناشی از سنگ های صفراوی ممکن است بین چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد. گياه قاصدك نیز گیاه دارویی بسیار مفید برای بهبود كاركرد كبد و كيسه صفرا و تحلیل سنگ های صفراوی است.

به علاوه، اين گياه حاوى ماده اى طبيعى به نام “ترپن ” (Terpen) است كه سنگ ها صفرايى را به طور موثر حل مى كند. سپس این خرده ها از راه ادرار دفع می شود. گياه اسفرزه حرکات دودی روده را تنظیم و به این لحاظ از يبوست كه از عوامل شكل گيرى سنگ هاى صفراوى است جلوگيرى می كند. گياه اسفرزه منبع عالى فيبر حلال در آب است كه به کلسترول موجود در ماده صفرا مى چسبد و مى تواند به جلوگيرى از شكل گيرى سنگ هاى صفراوى كه عمدتا کلسترولى هستند كمك كند. هويج سرشار از ويتامين سى و ديگر مواد مغذى است که سبب تقویت سیستم دفاعی بدن می شود.

يك عدد چغندر، يك عدد خيار و چهار عدد هويج متوسط تهيه كنيد و آب آنها را بگيريد. مخلوط آب سبزی، آب چغندر، آب خیار و آب هویج درمان خوبی برای سنگ های کیسه صفرا است. خيار با آب فراوانى كه دارد از كبد و كيسه صفرا سم زدايى مى كند. قدری احتیاط در برنامه غذایی و روی آوردن به خوراکی های طبیعی می تواند سنگ های صفراوی که سبب این همه درد در سراسر ناحیه شکم، و حتا پشت و شانه ها می شوند را از بین ببرند. مصرف مقدار زیادی از میوه ها و سبزیجات اثری مشابه در رژیم غذایی شما دارد.

در مقابل، اگر از روشهای غیر از جراحی استفاده شود، سنگ کیسه صفرا ممکن است دوباره ایجاد شود و در این شرایط، پزشک لازم است دائما وضعیت سلامتی شما را زیر نظر داشته باشد. اگر سنگ صفرا برای شما علائمی ایجاد نکرده است، بهاحتمالزیاد انجام کاری لازم نیست. این نوع از سنگ، زمانی ایجاد می شود که ادرار، بسیار اسیدی است. به عنوان روشی جایگزین، هر روز نیم ساعت پیش از صبحانه چهار قاشق غذاخوری آب لیموی تازه گرفته شده را با یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و بنوشید.

به ميزان مساوى از آب هر يك نياز داريد. هنگامی که سنگی صفراوی در سر راه مجرای عبور ماده صفرا از کیسه ی صفرا گیر می کند این امر می تواند سبب درد ناگهانی به ویژه در سمت راست شکم، پشت کمر، حالت تهوع، استفراق، نفخ، سوء هاضمه، احساس سرما و و مدفوع خاکی رنگ بشود. این روش ها نه تنها علائمی مانند حالت تهوع، استفراق، سوء هاضمه و درد حاصله را از بین می برند بلکه به شما کمک می کنند تا ازاین سنگها رهایی یابید.

به دلیل ساختار محکم سنگ الماس، یونانی ها به آن Adamao که به مفهوم “من مطیع می سازم” می گفتند. سنگ کلیه معمولاً از کلیه نشات می گیرد. یک پژوهش نشان داده است که حدود ۸ درصد از افراد مبتلا به سنگ کلیه حاد، عفونت دستگاه ادراری نیز داشتند. به اینصورت که در بین افرادی که دستان و انگشتان کوتاهی دارند، بسیار مرسوم بوده و از محبوبیت زیادی نیز برخوردار می باشد ؛ از این جهت که باعث کشیده نشان دادن انگشتان خواهد شد.

این کار را هر روز تکرار کنید تا سنگ های کیسه صفرا از بین بروند. ممکن است بیماری سالها علائم سنگ کیسه صفرا را داشته باشد اما وارد مرحله حاد نشود. حتماً از سنگ پای مخصوص و تمیز استفاده کنید و آن را در معرض آلودگی قرار ندهید زیرا ممکن است خراش هایی در کف پا ایجاد شده و باعث انتقال میکروب شود؛ حتماً بعد از استفاده از سنگ پا آن را با برسی شست وشو دهید تا خلل و فرج آن تمیز شود و آن را در محیط خشک، نگه دارید زیرا محیط مرطوب، باعث تجمع انواع مخمر و قارچ ها و استفاده از آن باعث آلودگی و انتقال بیماری به کف پای انسان می شود؛ پس تمیز و خشک کردن سنگ پا بعد از هر بار استفاده الزامی است.

چغندر نه تنها كبد و كيسه صفرا را تمييز و قوى بلكه روده ها و خون را نيز تمييز مى كند. عادت خوبی است اگر پوره ی نپخته ی سیب را با چغندر خام رنده شده و دو قاشق غذا خوری روغن زیتون و مقداری آب لیموی تازه گرفته مخلوط و هر روز یا یک روز در میان مصرف کنید. در حقیقت، این روش طبیعی خوبی برای تسکین فوری دردی است که گاه و بیگاه حمله می کند.

این در حالیست که دو روز قبل یک محمولهٔ سنگ تالک افغانستان با ۱۳۰ تُن سنگ تالک از طریق راه آهن به روسیه صادر شد. کودکان و نوزادانی که مبتلا این عارضه هستند باید بیشتر مراقب تغذیه خود باشند و نگهداری از کودک که سنگ کلیه دارد ساده نیست پس باید پیشگیری لازم را انجام دهیم که در ادامه راه به مشکل برخورد نکنند. درمانهایی که برای این بیماری در نظر گرفته میشوند اغلب شامل جراحیها برای برداشتن سنگ کیسه صفرا یا در برخی موارد، برداشتن خود کیسه صفرا میشوند. اگر میزان سنگ کیسه صفرا کم باشد پزشک برای درمان آن دارو تجویز می کند اما اگر طوری باشد که با دارو برطرف نشود پزشک با استفاده از روش جراحی اقدام به خارج کردن سنگ از کیسه صفرای سالمند می نماید که بهترین وبی خطر تر نوع جراحی آن لاپاراسکوپی نامیده می شود .

این کار به شما کمک میکند که سنگها را راحتتر عبور دهید و از تشکیل سنگهای جدید جلوگیری میکند. اگر پزشک تشخیص دهد که به سنگ کیسه صفرا مبتلا هستید و توصیه به برداشتن سنگ یا کیسه صفرا از طریق جراحی کند، چشمانداز بیماری برای شما مثبت است. به خاطر جنس مقاوم آن قد و پای نسبتا بلندی دارند و جز سنگ هایی هستند که از آن هم سنگ نما در عرض 40 و هم مصنوعات سنگی تولید و فرآوری می شود، به همین خاطر سنگی مناسبی برای انتخاب نمای رومی می باشد.

پس از آن روسیه ۱۳ درصد تولید پلاتین دنیا را به خود اختصاص داده و کانادا، زیمبابوه و آمریکا هم در رتبههای بعدی قرار گرفتهاند. به عنوان روشى جايگزين، مى توانيد از روش طب سنتى هند معروف به آيوورديك (Ayuverdic) براى حل كردن سنگ هاى صفرا ى به کمک آب ليمو استفاده كنيد. شما میتوانید در این شرایط از خدمات ویزیت پزشک در منزل یا مشاوره پزشکی تلفنی آزمایش آنلاین استفاده کنید. برخی از افراد کیسه ی آب گرم روی ناحیه کبد می گذارند یا روغن کرچک گرم شده روی آن ناحیه می مالند تا کبد خوب گرم و منبسط شود تا سنگهای بیشتری از آن خارج شود.

دیدگاهتان را بنویسید