نحوه تزریق و ماندگاری ژل لب روسی

برای تهیه ژله لیوانی کج که از ژله های محبوب برای مهمانی ها و مجالس مختلف است باید مواد لازمی که برای تهیه ژله کج در ادامه اشاره میکنیم را آماده کنید و سپس با توجه به طرز تهیه ژله ای که برای شما آموزش میدهیم مراحل را پیش بروید تا یک دسر خوشمزه و لذیذ برای مهمانی خود تهیه کنید. داروهای متنوعی برای رفع این معضل وجود دارد. هرچند این کشور با ارائه تکنیکهای جدید در کنار اصلاح نژاد زنبورعسل به رکورد برداشت ژل رویال از هر کندو تا ۱۶ کیلوگرم نیز رسیده؛ اما نگرانیهایی بابت کاهش کیفیت ژل رویال تولیدی از این کلنیها در اثر کارهای اصلاح نژادی و افزایش راندمان وجود دارد که در منابع تخصصی به آن اشاره شدهاست. از طرح پیشنهاد شده توسط نرم افزار برای مقاومت حداکثر(T10)، که در جدول 5 آمده است، تعداد ٣ نمونه مکعبی cm١٠×١٠×١٠ درآزمایشگاه ساخته شد و در سن ٧ روز مقدار میانگین مقاومت فشاری ٣٠٢ و البته با میانگین وزن gr٥/١٧٦١ بدست آمد، که با مقدار پیشنهادی ٦/٥% اختلاف داشته و نسبت مقاومت به وزن ١٤/١٧% دارد.

در دمای ٢٠٠ درجه شاهد 7% کاهش مقاومت نسبت به دمای ٢٠­­ درجه هستیم. نتایج حاصل از آزمایش XRD و شدت پیک های هیدروکسید کلسیم موجود در آن ها، نشان دهنده این مطلب است که نانو سیلیس در کاهش میزان هیدروکسید کلسیم در ساختار خمیر سیمان موثر بوده است بصورتیکه شدت پیک از 48 مرتبه در نمونه شاهد(A1) با استفاده از 2، 4 و 6 درصد نانوسیلیس، در طرح های D1, C1, B1به ترتیب به43، 35، 37 مرتبه کاهش یافته که نشان از کاهش میزان هیدروکسید کلسیم موجود در نمونه بواسطه واکنشهای پوزولانی نانوسیلیس میباشد. با مشخص شدن طرح اختلاط اولیه ٦ دسته طرح اختلاط مورد آزمایش قرار گرفتند که مقادیر اجزای آنها در جدول 6 ارائه شده است لازم به ذکر است LWplain معرف بتن سبک شاهد فاقد نانوسیلیس و N1.5 و N3 و N5 و N10 به ترتیب بیانگر حضور ٥/١ و ٣ و ٥ و ١٠ درصد نانوسیلیس هستند که جایگزین بخشی از سیمان مصرفی می­شوند و برای بررسی اثر نانوسیلیس به هرطرح در معرض ­حرارت اضافه می­گردند. مقادیر مناسب برای متغیر نسبت آب به مواد سیمانی طبق مطالعات صورت گرفته اعداد ٣٠/٠، ٣٥/٠ و ٤٠/٠ همچنین برای متغیر عیار سیمان اعداد ٣٥٠، ٤٠٠ و ٤٥٠ کیلوگرم در مترمکعب و نیز برای متغیر درصد نسبت میکروسیلیس به سیمان اعداد ٠%، ٥% و ١٠% است که جای­گزین بخشی از سیمان مصرفی می­گردد و در نهایت نسبت حجمی لیکا به کل سنگدانه که مقادیر ٥/٠، ٦٥/٠ و ٨٥/٠را شامل می­شود، استفاده می­کنیم.

ولی اثرپذیری مدول الاستیسیته نسبت به تغییرات درصد نانوسیلیس محسوستر از تغییرات الیاف است . نتایج آزمایشات جذب آب و تسریع شده نفوذ یون کلر نشان میدهد که جایگزینی 4 درصد نانوسیلیس بهینه می تواند وضعیت بتن خود تراکم الیافی را با توجه به معیارهای استاندارد ASTM1202 از بتن با نفوذ پذیری متوسط یا بالا به بتن با نفوذ پذیری کم یا خیلی کم برساند. لیکای استفاده شده از نوع سازه­ای محصول شرکت لیکای ساوه بوده است و از آنجاکه جذب آب سنگدانه­ها در بتن حدوداً بعد از ٣٠ دقیقه متوقف می­گردد از جذب آب نیم­ساعته در محاسبه طرح اختلاط استفاده شده است. نتایج مربوط به چقرمگی (ظرفیت جذب انرژی) طرحهای مختلف در این تحقیق نشان داد با افزایش درصد الیافها، چقرمگی بتن بطور چشمگیری افزایش یافته است که در این میان الیافهای فلزی، ظرفیت جذب انرژی (چقرمگی) بتنهای خودتراکم را 20 تا 30 برابر و الیافهای پلی پروپیلن حدوداً 5 برابر و الیاف شیشه نیز حدوداً 3 برابر میکند. این مطلب با مطالعه پیک حاصله در زاویه 2Ө برابر 34 درجه که پیک ماکزیمم Ca(OH)2در ساختار خمیر سیمان می باشد مشخص است بصورتیکه شدت پیک از 48 مرتبه در نمونه شاهد(A1) با استفاده از 2، 4 و 6 درصد نانوسیلیس، در طرح های D1, C1, B1به ترتیب به43، 35، 37 مرتبه کاهش یافته که نشان از کاهش میزان هیدروکسید کلسیم موجود در نمونه بواسطه واکنش های پوزولانی نانوسیلیس می با شد.

پس بهتر است از ژلهای بهداشتی استفاده کنید تا از خود در برابر این عفونتها محافظت کنید. از این ژل می توانید به عنوان یک لیفت کننده تا یک ماه استفاده کنید، البته در صورتی که آن را در جای خشک و خنک نگهداری کنید. سپس با آب ولرم آن را بشویید. گرچه در این ۵ دسر با ژلاتین از پودر ژلاتین استفاده شد اما می توانید در تمام موارد استفاده از ورق ژلاتین را جایگزین پودر ژلاتین کنید. منظورتون از مشکل باید مشخص باشه، برای مثال اگر نعوظ منظورتون هست؛ که وکیوم بهتره و البته ژل ایموشن طوسی رو می تونید استفاده کنید. با بررسی تاثیر سطوح پارامترهای مختلف در بهینه شدن طرح از نظر مقاومت فشاری بیشتر مشخص گردید که برای داشتن بالاترین مقاومت فشاری درصد میکروسیلیس بیشترین تاثیر را از خود بر جای می­گذارد. بطوری که برای بتنهای حاوی الیاف فلزی با افزایش درصد الیاف تا 3/0 درصد حجمی مقاومت فشاری افزایش سپس کاهش مییابد، در حالی که با افزایش درصد الیاف فلزی، مقاومت خمشی و کششی روند صعودی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید