معرفی کلینیک ها و پزشکان برتر کاشت مو در تهران

ابزار پیرسینگ باید از فروشگاههای تجهیزات پزشکی خریده شود اما چون این لوازم در فروشگاههای لوازم آرایشی بازار با قیمت بسیار پایینتر ارائه میشود احتمال این که فردی که پیرسینگ انجام داده به دلیل استفاده از ابزاری بیکیفیت و بدون استانداردهای بهداشتی دچار عفونتهای شدید و حاد پوستی شود و ماهها از مشکلات ناشی از آن رنج برد، بسیار بالا است. جالب اینجا است که در بسیاری موارد خدمات زیبایی در سالنهای آرایشی با قیمتی به مراتب بالاتر از مطبها ارائه میشود. تکنیک خاص این ابروکار که به رشد ابرو کمک میکند سبب معروف شدن او شده، جالب اینجاست که فقط از طریق خراشهای کوچکی که به مناطق خاصی از ابرو زده میشود و یک قیچی و در نهایت ماساژی با استفاده از یک محلول گیاهی در منطقه بالای بینی و طرفین چشم موجب میشود در چندین جلسه ابروها رشد بیشتری داشته باشند.این روزها در بعضی از آرایشگاههای زنانه مثل همین آرایشگاه حتی وقت قبلی هم به هیچ عنوان داده نمیشود دقیقاً شبیه برخی مطبهای پزشکان متخصص و جراح باید آنقدر منتظر شوی تا نوبتت شود، گاهی بیشتر از یک نیمروز طول میکشد تا بتوانی از خدمات چنین آرایشگاههایی مخصوصاً اگر هم معروف باشند استفاده کنی.

این آرایشگر درباره تبلیغاتی که در زمینه صاف کردن مادامالعمر موها این روزها در فضای مجازی میشود، میگوید: مویی که روی آن کار شده ممکن است حالت مورد نظر و آن صافی و به قول معروف شلاقی بودن را داشته باشد ولی با رشد موهای جدید دوباره حالت مجعد باز میگردد هیچ عقل سلیمی قبول نمیکند که بتوان جنس موها را تغییر داد. پیرسینگ عملی است که باید در محیطی کاملاً بهداشتی انجام شود به همین دلیل هم به آرایشگاهها مجوز انجام پیرسینگ داده نمیشود در زمینه تتو هم فقط برخی آرایشگاهها مجوز دارند، از این رو به دلیل شمار زیاد افراد خواهان تتو و پیرسینگ، اغلب در مکانهایی بدون تابلو و مجوز و کاملاً ناشناخته این قبیل کارها انجام میشوند.

دکترسعید زحمتکش مقدم با اشاره به حجم بالای تبلیغات غیرواقعی در فضاهای مجازی میگوید: تبلیغات در زمینه تقویت مو و ریشه مو با کمک جذب ویتامین به هیچ عنوان نمیتوانند کارآیی داشته باشند زیرا مو کلاً قابلیت جذب ویتامین را به حد لازم ندارد و با اصلاحاتی مانند ویتامینه کردن، فقط بافت مو نرم میشود و مو از خشکی درمیآید دقیقاً همان کاری که یک نرم کننده میکند این در حالی است که 99 درصد تبلیغات میتوانند کاملاً خطرآفرین باشند. چه در زمینه مو و چه در زمینه خدمات کاشت ناخن و مژه و تمام موارد دیگر با افزایش شدید قیمت کالاها روبهرو بودیم در حالی که خدمات با قیمتهای قبلی ارائه میشوند.

از سال ۱۹۹۶، Coen Gho مطالعات بنیادی در زمینه پیوند سلول های بنیادی مو انجام داده است. این مراسم جهت سنجش بخت و اقبال کودکان انجام می شود که در آن، هندوها فرزندان خود را از بالای بام به پایین پرتاب می کنند! در این میان جشن هایی از قبیل رقص، آواز، آکروبات، شعبده بازی و مار گیری نیز برگزار می شوند. شبهای نزدیک عید تقریباً دو و سه شیفته کار میکنیم و همه وقتها تقریباً در بهمن ماه پر میشوند.

به کمک کاشت مو میتوانید قسمتهایی از سر که دچار ریزش موی شدید یا طاسی شده را پر کنید اما این تصور که میتوان با کاشت مو موهایی بسیار پرپشت ایجاد کرد کاملا اشتباه است. برترینها: داشتن موهایی سالم، پرپشت و زیبا، در بهبود زیبایی فردی تأثیرگذار است. روش کاشت موی FUT یا فولیکولار یونیت یک روش سنتی در عمل های کاشت مو به حساب می آید.در این روش یک نوار باریک از پوست پرپشت موی پشت سر یا اطراف سر برداشته میشود و در پایان عمل منطقه ای که مو برداشت شده به صورت خاصی بخیه زده میشود و پس از طی مدت زمانی ۲ هفته بخیه ها کشیده میشوند.نوار باریکی که از پشت سر برداشته شد به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم میشود و این قطعات در جلوی سر کاشته میشود.هر کدام از این قطعات به طور توسط ۱الی ۴ تار مو را شامل میشود.این روش باعث میشود تا موی کاشته شده طبیعی تر به نظر برسد .

ایجاد ورم در صورت به خصوص در منطقه پیشانی و وجود دلمه و قرمزی در پوست سر در این دوره طبیعی است. 6- خارش. چون در مناطق کاشت مو زخمهایی ایجاد میشود، ممکن است در این مناطق احساس خارش بوجود بیاید. موهایی که از قسمت بانک مو برداشته شده و به ناحیه مورد نظر پیوند می شوند، ابتدا شروع به رشد می کنند ولی پس از حدود ده روز وارد فاز استراحت شده و ریزش می کنند. این مراسم درست از یک روز پس از جشن دیوالی شروع می شود و به جای آورندگان آن نیز باید پنج روز روزه بگیرند.

به گزارش پایتخت این مراسم مذهبی در روز های مقدسی به نام کومبها بهارانی و ماکارا بهارانی در ایالت کرالا انجام می شود که شرکت کنندگان در این مراسم پشت خود را با نیزه های کوچکی سوراخ می کنند و سپس خود را مانند عقاب و با اتصال نیزه ها به داربست هایی از جنس بامبو آویزان می کنند. به همین علت نیز روحانیون و راهبان این مذهب هر ساله در مراسمی موی سر خود را با دست می کنند و سپس برای التیام یافتن زخم ناشی از کنده شدن مو، پوست سر را با کود گاو می پوشانند تا شفا یابد!

مینا که صاحب آرایشگاهی در منطقه شهرک غرب است و اعتقادی به انجام خیلی از این روشها برای تغییر ساختار مو یا تقویت آنها ندارد، معتقد است: بعضی از این روشها میتواند بشدت عوارض داشته باشد به عنوان مثال از عوارض ریباندینگ این است که مدتها باید موی صاف را تحمل کنید و حتی نمیتوانید از کش هم استفاده کنید هم چنین حرارتی که برای صاف شدن مو استفاده میشود احتمال دارد به پوست آسیب برساند و موها را شکننده کند. استراحت بعد از جراحی بسیار مهم است، توصیه می شود یک هفته در منزل بمانید و از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنید.

اول اینکه با این پیشرفتها، نتایج نهایی کار بهتر و طبیعیتر از آب در میآیند و دوم اینکه با این پیشرفتها، عوارض جانبی بسیار کمی برای افراد اتفاق میافتد. در مورد مصرف این مواد احتیاط کرده و فقط با تجویز پزشک متخصص از آن استفاده کنید. عوارضی که معمولاً با استفاده از داروهای مسکن معرفیشده توسط پزشک، کاهش مییابد و جای هیچگونه نگرانی ندارند. فقط کافی است محل سوراخ شده را با محلول نمک تمیز کنید تا از بروز عفونت یا تحریک جلوگیری شود. ملحفه و روبالشتی حتما باید تمیز باشد تا احتمال بروز عفونت نیز به حداقل برسد.

ماجرای این مراسم به دوران حکومت بریتانیا در هندوستان باز می گردد. پیرسینگ بدن (Body Piercing), در واقع به وارد کردن سوزن به قسمت هایی از پوست بدن و یا غضروف، به منظور ایجاد یک سوراخ بسیار ریز برای آویزان کردن جواهرات تزئینی گفته می شود. این مراسم 48 روز به طول می انجامد و شرکت کنندگان در آن تمامی این روز ها را روزه می گیرند و در این مدت اعمال سختی چون فرو بردن نیزه به عنوان پیرسینگ در بدن، کشیدن تراکتور و یا فرو بردن اجسامی در پوست بدن می پردازند. توجه داشته باشید انواع اعمال زیبایی مانند بوتاکس باید توسط پزشک آموزش دیده این حوزه انجام شود زیرا انجام این اعمال در محیطهای آرایشگاهی هم به لحاظ بهداشتی و هم از نظر استفاده از مواد نامرغوب میتواند خطرات جبرانناپذیری را به دنبال داشته باشد که حتی بعضاً قابلیت پیگیری قضایی هم ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید