معرفی ده سنگ قیمتی

کودکیش ، مادرش و اینکه اساسا حروف را رنگی می بیند همه و همه مقدماتی هستند برای دست یافتن به این توانایی . داشتن اضافه وزن، به خصوص چاقی، میزان کلسترول موجود در صفرا را افزایش میدهد و این باعث افزایش خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا میشود. در آغاز کتاب ما با پیشگفتاری از شخصی به نام دکتر “ری” روبه رو می شویم که در آن پیشگفتار دکتر” ری” توضیح میدهد که چگونه نوشته های هامبرت را جمع آوری کرده است . ناباکوف قبلا گفته بود که این صحنه در واقع اولین صحنه ای است که او نوشته و باقی ماجرا ها و شخصیت ها را با توجه به چنین پایانی که از ابتدا خلق کرده، پیش برده است .

همچون پرتوافشانی، هر نوع تغییری در سطح سنگ باید قبل از فروش اعلام شود. این فصل آغازین در هر دو برداشت سینمایی حذف شده است .در نسخه ساخت کوبریک با صحنه قتل کلر کوئیلتی آغاز می شود . شاید این تصویر سازی های آغازین لین را بشود وفاداری او به ذات رمان لولیتا به حساب آورد .ناباکوف خود را منظره سازی ذاتی می داند . نحوه توليد اين نوع سنگها به اين نحو است که ابتدا سنگ را پودر کرده و سپس با مواد خاص مخلوط کرده و به هر اندازه و در هر قطر که ميخواهند شکلدهي ميکنند. به هر کجا برساند.

بسته به شرایط هر فرد درمانهایی که از سوی پزشک در نظر گرفته میشود، متفاوت است. هر چند که ناباکوف در ابتدا نوشتن فیلم نامه لولیتا را نپذیرفت اما در نهایت فیلم نامه لولیتای کوبریک را خود ناباکوف نوشت . این که چرا این صحنه پایانی تا به این حد مسخره نمایش داده شده است را در ادامه توضیح خواهم داد .آغاز فیلم لین نقطه پایان رمان لولیتا ست . صحنه مرگ کوئیلتی صحنه ای خنده دار و کاملا مسخره است . شاید به همین دلیل است است که سایر دلایل گناه کاری هامبرت ( مثل قتل کوئیلتی ) همه مسخره و احمقانه جلوه می کنند .

در این قسمت خواننده متوجه می شود که لولیتا از دنیا رفته و هامبرت به خاطر قتلی که مرتکب شده در زندان و در انتظار مجازات است . هامبرت حتی در بدترین شرایط نیز سعی در حفظ قوانین و شرایط اخلاقی پذیرفته شده خود را دارد (و در عین حال از یک انجماد اخلاقی رنج می کشد) . اگر مستعد تشکیل سنگهای کلسیم اگزالات هستید، پزشک شما ممکن است توصیه کند غذاهای حاوی اگزالات را محدود کنید. آنها همچنین در مورد سلامت کلیه های شما بسیار به پزشک می گویند.

زیرا سنگها یا تودههای ایجاد شده در صفرا باقی میمانند و مشکل خاصی ایجاد نمیکنند. این تصویرها ( و یا شاید یشود گفت تابلوهای نقاشی ) تا حدودی از روایت خطی و تقریبا خشک کوبریک فاصله می گیرند . آمیتیست Amethyst که یک جواهر است جزو کانی های سیلیکاتی و ماگمایی (مواد مذاب) و از نوع کوارتز ها به شمار می آید. اما برای پیدا کردن آن ها نیز کارگران باید مقدار زیادی خاک برداری کنند که این امر ممکن است به زمین ها آسیب رسانده، موجب انسداد رودخانه ها شده یا به قطع درختان جنگل منجر شود. نخوردن وعده های غذایی یا روزه گرفتن می تواند ریسک ایجاد سنگ صفرا را افزایش دهد.

در ابتدای لولیتای کوبریک ما می بینیم که هامبرت کوئیلتی را به خاطر دختری به نام لولیتا می کشد . یکی از صحنه های اساسی و حتی کلیدی ابتدای فیلم لین صحنه قرار گرفتن هامبرت 13 ساله در کنار آنابل است .آنابل دختر 13 ساله ای است که هامبرت نوجوان به او عاشق بوده. با نگاهی به کارنامه بازیگری میسن در میابیم که شخصیتهای مختلف او در فیلم هایش از ویژگیهایی نظیر هوشمندی ، آرامش ، عقل و درستکاری بهره می برند .فیلم هایی نظیر “سفر به اعماق زمین1959 ” ،” جزیره ای در آفتاب1957 ” و ” تاج تاهیتی1962 ” .

میسن بازیگری است با پرونده ای نسبتا درخشان . جیمز میسن نقش هامبرت هامبرت را در فیلم کوبریک بازی میکند . شعر عاشقانه و اندوه بار پو تاریخچه ای است از دگردیسی لو لی تا .لو لی تا در ذهن هامبرت تصویری از آنابل لی نوجوان و گمشده است . در شعر پو من عاشق شعر در سوگ عروس نوجوانش عزاسدار است . نخست قرار بود که طبق خواست خودش او را در روستای گلستانه به خاک بسپارند، اما به پیشنهاد یکی از دوستانش برای اینکه طغیان رود، مزارش را از بین نبرد او را در صحن امامزاده سلطان علی دهستان مشهد اردهال به خاک سپردند.

قسمت ساینده سنگ پا را به صورت دورانی و با فشار ملایم روی پوست بکشید. امروزه انواع پلاستیکی سنگ پا در بازار موجود است که هیچ از خواص و فواید سنگ پای حاصل از سنگهای آذرین متخلل را دارا نیست. پس از استفاده از سنگ پا آن را خیس در محل مرطوبی قرار ندهید. در ابتدا به مقایسه نحوه شروع این سه اثر می پردازیم . لیون حدود هفت سال از لو لیتای ناباکوف مسن تر است و این اختلاف هفت سال تصویر لولیتای ناباکوف را کج و نا مفهوم می کند . بازی سرد و بی روح و خالی ازشیطنت های بچه گانه دالی از لیون غریبه ای ساخته که در جریان فیلم حل نمی شود .لیون به هیچ وجه نمیتواند یک پریچهره خردسال و بی دفاع باشد .

سو لیون نقش لو لیتا را در فیلم کوبریک بازی میکند . این راه حل به شکست رسوبات سخت در کیسه صفرا و خلاص شدن از شر آنها کمک ميکند. سنگ های کیسه صفرا، سنگ های ریزی هستند که در داخل کیسه صفرا تشکیل می شوند. اجسام کروی کوچک کانی کریستوبالیت (Cristobalite) که قطر آنها کمتر از 0.001 میلیمتر می باشد توسط لایه ای از ماده ی ژله ای سیلیسی در برگرفته شده اند که باعث انعکاس نور و تداخل الگوها می شوند. پورین، یک ماده بی رنگ در پروتئین های حیوانی مثل ماهی، حلزون و گوشت است.

گوشت قرمز، خوراکی های سرخ شده، غذاهای ادویه دار و محصولات حاوی گلوتن باید از برنامه غذایی کنار گذاشته شود. اما به دلیل اینکه نوترون بیشتری جذب میکند، راکتورهایی که از آب سبک استفاده میکنند باید بجای اورانیوم طبیعی از اورانیم غنی شده به کار ببرند. تصاویری درخشان که باید آن ها را ثبت و نقاشی کرد . سوین با وجود اینکه سه سال از لولیتای ناباکوف بزرگتر بود ( و البته این مسئله را به هیچ وجه نمیشود نادیده گرفت) تا حدود بسیار زیادی توانست مشخصه های خاص سنی لولیتای ناباکوف را باز آفرینی کند .

معمولاً هم داراى بدنهاى با رنگ روشن است و در سنگ مادر آهن مايل به قهوهاى يا سنگ ماسه لکدار وجود دارد. دومنیک سوین حاصل وسواس و سخت گیری بسیار زیاد لین در انتخاب بازیگر بود . منطقی که بیان گر دگردیسی لولیتا به آنابل و بازگشت دوباره اش به لولیتا ست.اما شاید یکی از دلایل اصلی ضعف فیلم کوبریک نسبت یه لولیتای لین را بتوان در بازیگر نقش لولیتا جستجو کرد . 13- در یک مطالعه، زنانی که حداقل یک وعده غذایی بادام زمینی در روز میخورند، در مقایسه با زنانی که به ندرت بادام زمینی یا کره بادام زمینی میخورند، احتمال بروز سنگ کیسه صفرا 20 درصد کمتر در زنانی هست که بادام زمینی نمی خورند.

یک بخش کمی از افرادی که کیسه صفرا را برداشته اند، برای مدتی مدفوعی شل تر و با دفعات بیشتری را تجربه می کنند، زیرا آنزیم های صفرا مدام به روده کوچک ریخته می شود. گاهی ممکن است سنگهای بزرگ در حالب گیر کنند و جلوی خروج ادرار را بگیرند. که به خاطر رنگ شان شهرت پیدا کرده اند، گوهر الماس تنها سنگ قیمتی بوده که در 12 رنگ مختلف وجود داشته و سنگ ترکیبی آن نیز نا محدود است.

نمایشنامه نویسی که اهریمن وجود هامبرت است و نه لولیتا . ما این وهم را از بین دیالوگ های هامبرت و کوئیلتی در میابیم و نه از طریق تصویر سازی هایی که انتقال دهنده وهم باشند . آن افشا گری ابتدای رمان لولیتا این بار نه از داخل زندان و نه با کلمات اعتراف شده که با صحنه مرگ کوئیلتی آغاز می شود . هامبرت در ابتدای کتاب ناباکوف از داخل زندان ماجرای زندگی خود را برای هیات منصفه ای که هنوز ندیده می نویسد .

استفاده از سنگ های مصنوعی تراورتن سفید سنگ مصنوعی در نمای ساختمان ها احتمال ایجاد مشکل را نسبت به استفاده از سنگ های طبیعی، دوچندان خواهد کرد. لولیتای کوبریک را با هیچ فرضی نمیتوان در قالب لولیتای ناباکوف ریخت . غذاهای گیاهی منبع خوبی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها هستند و می توانند در جلوگیری از بیماری کیسه صفرا موثر باشند. سنگهای کیسه صفرا وقتی تشکیل می شوند که مایع ذخیره شده در کیسه صفرا تبدیل به شکل قطعاتی از مواد جامد (شبیه سنگ سخت شده) می گردد.

در این روش پزشک برش کوچکی در قسمت پشت ایجاد کرده که به کلیه میرسد و از طریق آن، سنگ دفع میشود. دفع بالاتر اسید اوریک منجر به کاهش pH کلی ادرار می شود، به این معنی که ادرار اسیدی تر می شود. این مسئله وقتی اهمیت بیشتری پیدا می کند که میدانیم جوهره اصلی عقده هیولایی هامبرت ظلمی است که به این دالی روا داشته است . تمام پیش فرض های تحلیل شخصیتی هامبرت ، کوئیلتی و حتی خود لولیتا به سن لولیتا ربط پیدا میکند . لولیتای کم سن و سال تصویری منجمد شده از آنابل هامبرت است .

دیدگاهتان را بنویسید