ماهی آنجل – پینفوپدیا :: پینفوپدیا، جامعترین دانشنامه اطلاعات کالا و کسب و کار ::

حالا طعم مواد را بچشید و اگر به رب انار بیشتری احتیاج داشت بر حسب سلیقه خود به آن رب انار اضافه کنید و نمک را هم فراموش نکنید. میتوانید میزان ترش بودن مواد را بچشید و اگر دوست داشتید رب انار بیشتری به مواد اضافه کنید. 2. برای هرچه خوش طعم تر شدن مواد غذایی داخل شکم ماهی کمی آنها را تفت دهید و بعد استفاده کنید. که این حد اقل است اگر بلند تر باشد و بزرگتر ماهی ها در آن راحتترند خرج زیادی هم ندارد در آن فقط یک سنگ هوا قرار دهید البته اگر هوا سرد باشد بخاری هم لازم است مخزن نیازی به ماسه کف ندارد و سپس درون آب یک سنگ مرمر به ابعاد تقریبا 5 در 30 قرار دهید تا ماهی ها تخم ها را روی آن بریزند اکنون ماهی ها را با دقت وارد این مخزن کنید که قبلا در آن آب ریخته اید و مدت 48 ساعت با سنگ هوا کار کرده تا کلر آن گرفته شده باشد دقت کنید هنگام انتقال ماهی ها توسط یک نایلون که از آب مخزن اصلی پر شده است ابتدا نایلون را داخل مخزن جدید به مدت 15 دقیقه رها کنید بعد هر 5 دقیقه یک لیوان آب از داخل نایلون کم کرده و از آب مخزن جدید یا همان زایشگاه به آن اضافه کنید ای عمل را 3 تا 4 بار تکرار کنید سپس جفت را از نایلون به مخزن جدید منتقل کنید تا در آن رها شوند سپس تا فردای آن روز به آنها غذا ندهید و در اطراف آنها رفت و آمد را کم کنید تا از استرس جلو گیری کنید .

انتخاب مکان مناسب برای استقرار در منزل یا محل کار (مانند مواردی از قبیل در معرض دید بودن، نورگیری مناسب، تناسب آکواریوم از نظر اندازه و ابعاد با محل استقرار). میتوانید بجای سنگ مرمر از یک تکه سرامیک با ابعاد ذکر شده هم استفاده کنید. می توان پودر گردو را در فریزر هم نگهداری کرد ولی ترجیح بر این است که گردو را پوست چوبی خریداری کنید و قبل از مصرف از پوست چوبی خارج کرده آسیاب کنید تا از تغییرات چربی گردو ممانعت گردد. فرشته ماهی ها ماهی اجتماعی و سازگاری هستند ولی نباید با ماهیانی که با اندازه دهانشان تطبیق میکنند نگهداری شوند.

تعیین جنسیت انجلها برای مبتدیان کمی مشکل است ولی معمولاً نر و مادهها از روش زیر قابل تشخیص است. ماهی آنجل در رنگ ها و طرح های مختلف و وسیعی موجود می باشد که البته قرار دادن چندین ماهی آنجل با رنگ های مختلف در یک آکواریوم، می تواند تا حد قابل ملاحظه ای به زیبایی آکواریوم بیافزاید. به دلیل شکل آنها ، این نوع گونه از ماهی ، آکواریوم هایی بلند را با ظرفیت حداقل ۲۰ گالن ترجیح می دهند. این تفاوت به نوع ماهی، سبزی و ادویه هایی که به کار می رود، برمی گردد مثلاً در جنوب معمولاً ماهی سنگسر و حلوا سیاه به شکل شکم پر تهیه و بیشتر برای طبخ آن ها از شنبلیله استفاده میشود و برای طعمدار کردن آن هم ادویه کاری و تمبرهندی استفاده می شود در حالی که در مناطق شمالی، ماهی سفید را شکم پر تهیه می کنند و سبزی هایی مانند گشنیز، سیر و جعفری و ادویه هایی مانند زردچوبه به آن اضافه می کنند.

آنها همچنین ماهیی هایی هستند که در واقع به تغییرات زیاد و مکرر آب پاسخ می دهند. من معتقد هستم که هر غذا یک راز دارد، پس با من همراه باشید تا راز ماهی شکم پر خوشمزه را با هم کشف کنیم. ماهی شکم پر جنوبی را می توانید در وعده نهار – شام – سرو کنید . جهت تغذیه آن ها می توانید از انواع غذا ها استفاده نمایید، اما برای ماهی های در حال رشد بهترین غذا آرتمیا خواهد بود. ماهی آنجل یکی از زیباترین ماهی های آکواریومی است و اگر به خوبی رشد کرده باشد میتواند به طول 12 و ارتفاع 25 سانتیمتر برسد.

ماهیان آب شیرین معمولاً در آب های خنثی بهترین رشد را از خود نشان می دهند. بعد از گذشت این مدت هر روز مقداری از آب شور آکواریوم را خالی کنید و آب شیرین را جایگزین آن نمایید. برای تهیه ماهی شکم پر لذیذ در ابتدا باید شکم ماهی را باز کنید و خوب آن را تخلیه کنید کنید و ماهی را به خوبی بشویید. بهترین كار برای انتخاب یك جفت خوب آن است كه حداقل 6 عدد آنجل با كیفیت بسیار خوب كه هنوز به مرحله بلوغ نرسیدهاند (juvenile) را از مغازههای آكواریمی معروف و یا آنهایی كه از تكثیركنندگان خریداری كردهایم در یك مخزن كه فقط خودشان حضور دارند, با فضای بزرگ و تعویض آب حداقل 1 بار در هفته همراه با غذای متنوع قرار دهیم.

تکثیر آن ها تقریبا مشکل می باشد و از آن مشکل تر بزرگ کردن بچه ماهی ها خواهد بود. بهترین راه برای جفت انداختن, انتخاب یک گروه از ماهیهای جوان است که در تانکی نسبتاً متوسط تا بزرگ به همراه گیاه قرار میگیرند. زمانی به تخمریزی نزدیک میشوید که پس از انتخاب 100% جفت و آمادگی هر دو انجل شاهد حریم گیری و پاک کردن تخته سنگ مرمر یا سرامیک باشید. به هرحال زمانی که آنجل های بالغ شروع به بوسیدن همدیگر میکنند و نسبت به بقیه ماهیها تهاجمی میشوند و گوشهای از آکواریوم را در اختیار خود میگیرند شما میتوانید تشخیص دهید که ماهیان آنجل شما باهم جفت شدهاند.

ساعت پس از اینکه تخمها هچ شدند وتبدیل به لارو شدند تمام آب مخرن رابگیرید وآب شهری دپو شده توی مخزن لاروها بریزید تا آب فاقد املاح نباشد وسایر مراحل را انجام دهید. پس از 10 روز میتوانید مقدار خروجی آب یا همان سبفون رابیشتر کرده. که روش دوم مر سوم تر می باشد برای این کار یک مخزن کوچک تقریبا ارتفاع 30 سانتیمتر و طول عرض 50 در 20 درست کرده یا خریداری کنید . بنابراین در روزهای اول ودوم سعی کنید که آرتمیاهای تازه هچ شده رابه لاروها بدهید.

در این هنگام روزانه با غذاهای مقوی روزی ۳ بار غذادهی میشوند و مرتب آب آکواریوم آنها را سیفون میکنیم آب سالم و تازه ماهیان را تحریک به تخمریزی میکند. استفاده از گیاهان آبزی در آکواریوم میتواند در این خصوص بسیار موثر باشد چراکه گیاهان آبزی یون آمونیوم NH۴ راجذب مینمایند، در نتیجه ما به تعویض آب کمتری نیاز خواهیم داشت. ماهی و گردو سرشار از امگا 3 بده و نقش مهمی در حفظ سلامتی قلب و عروق دارند و در کنترل فشار خون و چربی خون بیماران مبتلا بسیار مفید می باشند.

برای طرز تهیه ماهی شکم پر در ماهیتابه، داخل ماهیتابه ای روغن بریزید و ماهی شکم پر را قرار بدهید و در ماهیتابه را ببندید تا ماهی کاملا مغز پخت شود. زمانی كه والدین عملیات تخمریزی را انجام دادند, من لوله پی وی سی 8 اینچی را برداشته و در یك كوزه 1 گالنی قرار میدهم (كه با آب مخزن والدین پر شده است) همراه با چند قطره متیلن بلو و یك سنگ هوا كه فقط مقدار كافی هوا را به تخمها برساند و تخمها را از بین نبرد و سپس این كوزه را درون مخزن والدین قرار خواهم داد.

در این مرحله تمرهندی را داخل کاسه بریزید و روی آن آبجوش بریزید سپس یک پیاز نگینی ریز خرد کنید و سرخ کنید بعد سیرها را هم ریز خرد کنید و با پیازها سرخ کنید. تمر هندی و آبجوش را داخل صافی بریزید و آن را صاف کنید آب تمرهندی را به مخلوط سبزی ها اضافه کنید. هر نوع تزئین مخزن باید از سنگ صاف و چوب تشکیل شود ، زیرا این ماهی توسط اشیاء تیز آسیب می بیند. برای مخزن ماهی آنجل بسیار عالی هستند، زیرا به آنها زیبایی خاصی می بخشد که تخم های خود را در آن قرار می دهند.

یکی از غذاهایی که گزینه مناسبی برای هر مهمانی است، ماهی شکم پر است. ماهی شکم پر را میتوان هم با ماهی های جنوب و هم با ماهیهای شمال تهیه کرد. خب، این شما و این ماهی شکم پر خوشمزه و مخصوص. همین نتیجه در ماهی انجل اسکالار دم چادری سیاه نیز مشاهده شده است انواع اصیل تر آنجل ، مثل فرشته ماهی دم چادری معمولی یا ماهی انجل دودی از نظر وراثت پایدارتر هستند. ، و سرخس نیز گزینه های خوبی برای آکواریوم ماهی آنجل هستند.

نکته دیگر اینکه در یک آکواریوم وجود یک ماهی نر در کنار چندین ماهی کافی میباشد. آشنا کردن دو انجل در کنار یکدیگر . پس از آن شن و ماسه را به اندازه مناسب در کف پهن نموده و شلنگها را به پمپی که خارج از آکواریوم نصب شده وصل نماییم (پمپ خارج از آکواریوم و بالاتر از سطح آب قرار میگیرد). در این هنگام پمپ و بخاری را روشن نموده و یک روز به همین حالت رها کرده تا شرایط مطلوب به وجود آید. من زمانی شروع به تكثیر ماهی آنجل كردم كه تعدادی از آنها را در مخازن گروهی نگهداری مینمودم و فكر كردم كه تكثیر این ماهی میتواند به نوعی برای من سرگرمی باشد.

ماهی آنجل متعلق به نسل Pterophyllum در خانواده Cichlidae است. ماهي هاي نسبتا زيادي در امتداد و طول رودخانه آمازون وجود دارند كه مورد علاقه دوستداران ماهيان مناطق گرمسيري بوده است. دماي مورد علاقه شان F 85 ـ 70 و بهترين دماي ممكن F80 ـ 76 است. در مطالعه کنونی، اثر بسته بندی اتمسفر اصلاح شده (MAP) روی زمان ماندگاری فیله ماهی اوزون برون (Acipenserstellatus)در مدت نگهداری در دمای یخچال با درجه حرارت 4 درجه سانتیگراد، ارزیابی و با بسته بندی تحت شرایط خلاء مورد مقایسه قرار گرفت. در ادامه مطلب بیشتر در مورد این ماهی ، روش نگهداری و تکثیر آن صحبت خواهیم کرد.

زیبایی برخی از آنها باعث می شود که به عنوان ماهی زینتی استفاده شوند. با این تفاوت که باید در نظر داشته باشید که ماهی آنجل یک ماهی بسیار کم توقع و حساس می باشد. تشخیص جنسیت ماهی آنجل: تشخیص جنسیت آنجل بسیار سختتر از ماهیهای دیگر است و فقط جنسیت آنها را میتوان در زمان تولیدمثل تشخیص داد. حداکثر طول آن ها به 30 سانتی متر خواهد رسید ، اما این اندازه بسیار نادر می باشد و در اغلب موارد طول قد آن ها از 25 سانتی متر تجاوز نخواهد کرد. این ماهی در طول رودخانه ها برای تخمریزی مسیری را طی خواهد کرد که در آن مسیر با دور شدن از اقیانوس ها از شوری آب کاسته خواهد شد.

آکواریومها از لحاظ نوع ماهی به دو گروه آب شور و آب شیرین تقسیم میشوند. به طور کلی می توان ماهیان آکواریومی، مخصوصاً ماهیان آب شیرین را ماهیان باهوشی در نظر گرفت. گونه p. salare ، اندازه cm 13، تغذيه: گوشتخوار، سرشت صلح جو اين گونه به آساني تخم ريزي مي كند و مراقبت والديني از فرزندان را بسيار عالي نمايش مي دهد. 4. گروه چهارم: ماهیانی که به آب با ویژگیهای فیزیکی وشیمیایی خاص نیاز داشته و نیازهای غذایی آنها از گونهای به گونه دیگر متفاوت میباشد. متأسفانه بسیاری از والدین به تخمها و یا نوزادان به چشم یك وعده غذایی خوب و مناسب نگاه میكنند.

دیدگاهتان را بنویسید