فواید ماست؛ انواع ماستهای پروبیوتیک و خواص پروبیوتیک ال کازئی – کتاب کاله

این پنیر شبیه پنیر لیقوان ایرانی است. تحقیقات نشان داده است که کودکان از زمانی که شروع به غذا خوردن میکنند میتوانند از ماست های تازه و شیرین استفاده کنند. در واقع افرادی که از مشکلات دستگاه گوارشی رنج میبرند به راحتی میتوانند از موسیر چه به صورت خشک، تر و پخته شده استفاده کنند. ماست های ترکیب شده با سبزیجات نیز بسیار به بهبود سلامت آن ها کمک میکند. این ماده غذایی را میتوان برای پیشگیری از بروز این مشکلات استفاده کرد، اما نباید آن را جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها قرار داد بلکه مصرف به اندازه آن مانند یک مکمل کاهش دهنده بیماری های عفونی و باکتریایی عمل میکند. بنابراین میتوانید برای داشتن استخوان های محکم و سالم از محصولات لبنی مانند ماست که سرشار از کلسیم هستند استفاده کنید و در کنار آن موسیر را به عنوان یار کمکی به کار ببرید. همچنین بسیاری از کودکان به مصرف شیر حساسیت دارند و از فرآورده های لبنی شیر مانند ماست استفاده میکنند.

محبوبیت پنیر نسبت به دیگر فرآوردههای لبنی بیشتر است و در بسیاری از دستورات غذایی مشهور دنیا پای ثابت بسیاری از غذاهاست. به واسطه تنگتر شدن روزنههای پوستی شاهد خواهید بود که پوست شما آکنه و دانههای سرسیاه به نسبت کمتری روی خود خواهد داشت. خیلی جالب بود. در کلاس زبان فارسی اول این ضربالمثل را یاد گرفتم. چه بخش هایی از ایران برای شما بسیار جذاب بود؟ همچنین افرادی که به بوی بد سیر حساس هستند، موسیر گزینه ای جایگزین و بسیار مناسب است. اما باید گفت که نه تنها مصرف این ماده غذایی مشکل ساز نیست بلکه بسیار مفید است. برای بهره گیری از این فواید توصیه میشود از ماست های طبیعی و پروبیوتیک استفاده کنید، زیرا علاوه بر جذب مواد مغذی مفید برای بدن، میتوانید بیماری های گوارشی را نیز بهبود دهید. بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیلوس موجود در ماست های پروبیوتیک موجب کاهش نشانه های سندرم روده تحریکپذیر می شوند؛ علاوه بر این ها پروبیوتیک می تواند شما را در برابر اسهال های مربوط به مصرف آنتی بیوتیک و یبوست محافظت کند. نکته مهم در مورد موسیر آن است که این صیفی ارزشمند به اندازه سیر و پیاز در معده مشکل ایجاد نمیکند. از آن جا که حاوی مقدار فراوانی سولفور، روی، کلسیم، ویتامین های گروه B، اسید لاکتیک است که به شفافیت درخشندگی و جوانی پوست کمک بسزایی میکند.

ترکیباتی مانند کلسیم، منیزیم و فسفر باعث تقویت و استحکام استخوان ها شده و مصرف آن در دراز مدت از بروز پوکی استخوان جلوگیری میکند. اما برخی از افراد به آنها حساست دارند و پس از مصرف این محصولات واکنشهایی مانند کهیر، التهاب و تنگی نفس در آنها پدیدار میشود. موسیرهای تازه را به دقت شسته و آنها را پوست بگیرید. دوغ هایی سنتی خیلی بهتر از دوغ های صنعتی هستند بیشتر بدلیل احتمال آلودگی های میکروبی در بسته بندی آنها است. ـ اگر وسیله ای برای کنترل دمای مخلوط ندارید، می توانید این مخلوط را داخل فری که تنها شمعک آن روشن است قرار دهید. یکی از بیماری های شایع در دوران بارداری یبوست است که می توانید با مصرف صیفیجاتی مانند موسیر آن را کنترل کنید. ماست و موسیر هر دو دارای ترکیباتی مانند ویتامین C و A و همچنین از منابع کلسیم، فسفر و منیزیم هستند. از این رو توصیه می شود افرادی که مزاج سرد دارند بهتر است از خوردن ماست های ترش خودداری کنند زیرا می تواند باعث مشکلاتی مانند نفخ شکم و ضعف و بی حالی شود.

با توجه به طبیعت این دو ماده غذایی، طبع آن ها معتدل بوده مصرف آن برای همه افراد از جمله افراد سرد مزاج و گرم مزاج مفید است. لاکتوباکتریهایی که در این ماده غذایی وجود دارند، رشد باکتریهای مفید روده را تحریک کرده و باعث میشود باکتریهای بیماریزای موجود در روده به سلولهای روده آسیب نزنند. به علاوه، بخشی از آهن مورد نیاز در بارداری را تأمین کرده و برای کاهش سردرد های میگرنی و تنظیم قند خون در بیماران دیابتی مفید است. ماست موسیر به دلیل داشتن ترکیبات گوگردی از خواص ضد باکتریایی برخوردار است. به همین خاطر مصرف آن باعث از بین رفتن میکروب ها و باکتری های بیماری زا میشود. موسیر سرشار از فیبر است، به همین خاطر مصرف آن باعث ایجاد احساس سیری در طولانی مدت میشود. بر اساس استاندارد شماره ۲۴۵۳ که مشخص کننده ویژگیهای دوغ است، دوغ فرآوردهای است که از رقیق کردن ماست با آب آشامیدنی و یا معدنی و یا آب پنیر تخمیر شده به دست میآید.

دیدگاهتان را بنویسید