فرق برلیان و الماس؛ چگونه سنگ الماس اصل را تشخیص دهیم؟

اطفال افغان در مکاتب سرحدی پاکستان درس میخوانند؛ افغانها از بازارهای سرحدی مردم محل استفاده میکنند؛ حتی پاکستانی ها به افغانها تذکره های خود را توزیع نموده است؛ قرار اطلاع بیش از 20 نفر پاکستانی در قطعات سرحدی افغانستان یک سال عسکری کرده اند؛ همین امروز بیش از هزار تن از مخالفان مسلح دولت در ولسوالی های کامدیش و برگمتال جمع شده اند و می خواهند این دو ولسوالی را تصرف کنند. ۲-2پر2پر 4پر( جمع وتفریق باشعر) 10 تا پرستو با هم يكباره پر كشيدند در آسمان آبي پر پر پر پريدند با پر زدن رسيدند به يك درخت گردو يكی يكي نشستند به روي شاخه او اتل متل توتوله ده تا پرستو داريم دانه به دانه حالا آنها را مي شماريم يكی كه خسته تر بود از روي شاخه افتاد خدا كند نيفتد به دست مرد صياد اتل متل توتوله 9تا پرستو مانده هر شاخه اي ، يكي را به روي خود نشانده يكي از آن ميانه گرسنه بود و پر زد براي دانه خوردن به دشت و لانه سرزد اتل متل توتوله نَه 10 تا و نَه 9 تا 8 تا پرستو مانده روي درخت زيبا پرستوي قشنگي كه تشنه بود و بي تاب پريد به سوي چشمه براي خوردن آب اتل متل توتوله نه تشنه و نه خسته 7 تا پرستو حالا روي درخت نشسته پرستويي هم آرام چيزي نگفت ودر رفت به جاي دوردوري پريد و بي خبر رفت اتل متل توتوله پرستو آي پرستو 6 تا پرستو مانده سر درخت گردو اتل متل توتوله شعر و شكوفه و قند 5 تا پرستو مانده 5 تا پرستو رفتند يکي که بازيگوش بود کرمي از آن بالا ديد براي خوردن آن پر زد و پر پر ، پريد يكي نماند و برگشت دلش به تاپ تاپ افتاد بايد به جوجه هايش دوباره دانه مي داد 4 تا پرستو مانده بقيه پر كشيدند اتل متل توتوله پرستوها پريدند از آن چهار پرستو يكي،براي بازي پريد و پر زد و رفت به دشت سبز و بازي اتل متل توتوله از آن همه پرستو فقط 3 تا نشسته روي درخت گردو يكي از آن 3 تا هم پريد و رفت به باغي نشست ودرد دل كرد با جوجه كلاغي اتل متل توتوله دويدم و دويدم به روي تك درختي 2تا پرستو ديديم از آن 2 تا،يكي هم نه جيك زد ونه فرياد به دنبال بقيه به فكر رفتن افتاد اتل متل توتوله نه 6 تا و نه 8 تا نشسته 1 پرستو بدون دوست وتنها نشسته بود پرستو بدون يار و تنها كه ديد دوباره برگشت پرستويي به آنجا كنار هم نشستند 2 تا پرستو با هم سلام و حال و احوال نه غصه بودو نه غم اتل متل 10 و 9 توتوله 8 و 7 تا به 6 و 5 رسيدندپرستوهاي زيبا ولي كلاغ،كلاغ پر دوباره پر كشيدند 4 و 3و 2و 1 پرستوها پريدند صدايي آمد انگار!

درین اواخر با رایج شدن منابع برق کوچک محلی و دش و فعال شدن دستگاه مخابراتی این جا و آنجا جوانان خود را مصروف می سازند که توام با ابتذال است. مخالفین هم متقابلا با گذاشتن دانه و دام به آنان و دادن یک مقدار امکانات میتوانند جوانان نورستانی را در چنگ خود بگیرند و آنان را برای مقاصد ناپاک خود مورد استفاده قراردهند. مخالفین محاسبه کرده اند ، درصورتی که یک بار در منطقه نفوذ کردند وآ ن را کاملا در کنترول خود در آوردند در آن صورت میدانند که نه زور دولت ونه هم ناتو میرسد تا پایگاه ها را دوباره از آنان بگیرند.

در نورستان بصورت طبیعی تضاد ها و اختلافات قومی وجود دارد، ولایا ت با نفود و تنظیم های معین باحمایت از جناح های مختلف به این آتش بیشتر دامن می زنند واین فرصت خوبی است برای بهره برداری مخالفین که در آن جا نفوذ کنند. این ها همه دست به دست هم داده و مردم را در موقعیتی قرارداده تا از دولت متنفر باشند، آن را پناهگاه خود ندانند و در صورت روگردانی از دولت طبعا به مخالفین رو آورده، ناامنی روز تا روز بیشتر شده میرود و از این وضعیت بغیر از تروریستهای بنیادگرا، تعدادی از اوباشان، افراد شریر و بی بندوبار هم استفاده خود راکرده بر مردم فشار می آورند، دست به دزدی، آدمکشی، راهگیری و نا امنی میزنند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، استفاده از سنگ پا پدیده جدیدی نیست و در زمان قرون وسطی، ابتدا در رم و سپس در خاورمیانه، مردم به استفاده از این سنگ رو آوردند؛ امروز از سنگپا در درجه اول برای زدودن بافتها و سلولهای مرده و به عنوان یک لایهبردار در پاشنه پا استفاده میشود. تعدادی از اینان به طالبان رو آورده اند. علاوه بر طالبان افغانى، باند حزب اسلامى، القاعده (شامل پاکستانی ها، عربها، چچنی ها، ازبک ها)، جیش محمد و گروه هاى دهشت افگن لشکرطیبه ی پاکستان در نورستان حضور دارند.

او داماد مولانا صوفی محمد است که در آستان? سختی نفریت در مقیاس ماوس بین ۶ تا ۵/۶ بوده و دارای خاصیت ضربه پذیری بسیار مناسبی است به گونه ای که ضربه پذیر ترین گوهر شناخته شده است. جوانان هیچ گونه وسیله ای برای تفریح ندارند. و پنیر خامه نیز ممکن است یک مقدار بیش از حد چربی داشته باشد که می تواند برای کیسه صفرا مضر باشد. این مهمترین فکتوری است برای مخالفین که روی این منطقه سرمایه گذاری کنند. شاهراه میان کنر ونورستان سالهاست به روی ترافیک مسدود می باشد.

این منبع تابش توسط منو کروماتور تفکیک می شود و پهنه باریکی از طول موج توسط ابزار های نوری به سل نمونه میرسد. به همین دلیل به این منطقه زیاد توجه دارند. تعداد زیاد جوانان به علت بیکاری به پولیس و اردو مراجعه کرده بعنوان گوشت دم توپ دسته دسته کشته می شوند. نائب سالار عبدالوکیل خان نورستانی در سنه 1254 هجری شمسی در قریه کانتیوا (نورستان) تولد یافته در سنین خورد بعد از کشته شدن برادر ارشد وی ملک سفید در زمامداری امیر عبدالرحمن خان بکابل اورده شد ملک سفید برادر کلان نایب سالار در سنین نوجوانی در بین راه نورستان و بدخشان بدست قوتهای حکومت افتاد و در کابل نزد دربار اورده شد شجاعت او مقامات وقت را حیرت زده ساخت بحیث افسر تثبیت رتبه شده مسوول گارد وقت تعین گردید چون شخص نظامی بود جدی عمل می نمود در اجرای وظیفه پیگیری و جدیت در خوی و خصلت اش نهفته بود نمیخواست زیردستان هم در وظایف سهل انگار و بازی گوش تربیه شوند ممکن همین جدیت باعث شده باشد توسط سربازش کشته شد ، و امیر در تلاش ان برامد تا بجای ملک سفید از این قوم کسی دیگر را به دربار بیاورد همین بود که نائب سالار در جوانی به کابل اورده شد.

الماس سیاه (black diamond) نوعی از الماس است که نسبت به الماس معمولی دارای ناخالصی هایی می باشد. رنگ روشن آن باعث می شود دست طراحان و ساختمان سازان باز بوده و بتوانند از رنگ های زیبای دیگر مصالح به خوبی در کنار آن استفاده کنند. ولی تست فرابنفش دیگر دریشمهای بهسازی شده با تکنولوژی جدید کاربردی نداشته و نمیتواند مواد رنگ یا پلیمیری تزریق شده را نشان دهد. هدف شورویها تسخیر زمینها نبودهاست بلکه میخواستند محل را نابود یا دست کم نیروهای پویای حریف را از پی درآورند. نورستان ولایتی است فقیر اما با اقتصاد خود کفا که مردمش توانایی آنرا دارند چندین سال پی درپی بجنگند بدون آنکه زندگی شان لطمه جدی ای ببینند.

نکته مهم دیگری این است که دولت و متحدین خارجی آن به علت داشتن سیاست های خاینانه و جنایتکارانه کوچکترین جای پای بین مردم ندارند. پاکستان که مرکز اصلی پرورش تروریزم است، نورستان را در محراق فعالیت های خود قرارداده و امروز بدون کوچکترین مانعی میتواند از آن طریق به کشور مانفوذ کنند و مخالفین را برای خرابکاری بفرستند. به علت وجود فساد در ادارات پست های دولتی در معرض خرید و فروش قرارمیگیرند، مسئولین دولتی فقط به جیب خود می بینند و کوچکترین توجهی به بهبود زندگی مردم ندارند، فساد اداری به اوجش رسیده، قانون اصلا تطبیق نمی شود و عدالت همیشه زیر پا است.

طالبان در نظر دارند قبل از فرا رسیدن عید رمضان ولسوالی نورگرام در نورستان غربی را در تصرف خود درآورند که با این حرکت، ولسوالی های دو آب و مندول به صورت اتوماتیک سقوط میکنند. این ولایت هم مرز با پاکستان است واین موقعیت به مخالفین امکان میدهد که اگر بر آنان فشار نظامی و یاهم اقتصادی وارد شود در صورت عقب نشینی به راحتی میتوانند خود را به منطقه امن پاکستان برسانند. مخالفین با نیروی بسیار کم میتوانند قوت های بزرگ و منظم را آسیب پذیر و مصروف بسازند.

مخالفین برنامه دارند اگر ولایت نورستان را پایگاه دایمی ومحکم خود بسازند و شورش هایی را در ولایات همجوار شروع کنند، این ولایت مناسبترین زمینه عقب نشینی و پشت جبهه رابه آن ولایات خواهد داشت. این مهمترین شرایط برای مخالفین است تا ازبین همین جوانان و خانواده های شان عضوگیری کنند وساحه نفوذ خود راگسترش دهند. بیکاری، فقر اقتصادی، نبود اشتغال مناسب برای مردم، محدودیت امکانات رفاهی وغیره عموم مردم راهرلحظه آماده میسازد تا به اردوی مخالفین بپیوندند. ولایت نورستان بعلت داشتن جنگلات غلو و کوه های دشوار گذر، ساحه مناسب برای جنگ های چریکی و پارتیزانی است زیرا از پوشش طبیعی اراضی برای حفظ نیرو بخوبی استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید