علائم و درمان سنگ کیسه صفرا

قطعا یکی از جذاب ترین انواع سنگ های قیمتی با ارزش، یاقوت می باشد که در ادامه بحث اسم سنگ های قیمتی به آن اشاره می شود در عکس بالا یک مورد از عکس سنگهای قیمتی ایران را مشاهده میکنید. این سنگ بیشتر در آب های رودخانه سَن بنیتو در بخش سَن بینیتوی کالیفرنیا یافت می شود. از این متریال می توان در طراحی داخلی ساختمان، کفپوش محیط های اداری و کانتر آشپزخانه استفاده کرد. بسیاری از سنگها را میتوان در خانه درمان کرد اما بعضی از آنها نیاز به مراقبتهای پزشکی دارند بنابراین اولین کاری که میکنید باید به پزشک مراجعه کنید تا اندازه و نوع سنگ مشخص شود و در صورت تصمیم به دفع خانگی روشهای زیر را اجرا کنید .

از دیگر خواص این سنگ می توان به ایجاد خوش شانسی برای افراد و جذب دوستی اشاره کرد . بار اول، یاقوت این معدن بزرگ؛ در زمان شاه جهان از سوی وی، در اعمار قصر تاج محل مورد استفاده قرار گرفت. یاقوت سرخ توسط رزمندگان باستانی چینی که از زره پوش یاقوتی استفاده می کردند، بسیار مورد توجه قرار گرفت. این کانی می تواند در بخش هایی از ایالت نیومکزیکو و یوتا و در مکانی که ثابت شده استخراج ماده معدنی بسیار سخت است یافت شود. هرچند آنچه که باعث رنگ قرمز این نوع الماس شده است تغییر شکل ساختار اتمی آن است که به عنوان تغییر شکل پلاستیک شناخته می شود.

هر چند تا سال ۱۹۸۷ طول کشید که پویدرتایت کاملاً به عنوان یک کانی جدید شناخته شود. این سنگ قیمتی همچنین به نام های زمرد قرمز یا زمرد اسکارلت شناخته می شود. نام الماس از کلمه یونانی “adamus” گرفته شده است که به معنی “شکست ناپذیر” است. بهترین و با کیفیت ترین رنگ سبز در این نوع یشم است. هر چند این بحث مربوط به حدود ۱۱ سال قبل بود و بعد از آن تاریخ، منبع سنگ های اصلی این کانی در دو منطقه دیگر نیز یافت شدند که این باعث کشف هزاران نمونه از قطعات کوچک پینایت شد. اگرچه نمونه ای با وجه صاف نیز در سریلانکا یافت شد.

این کانی در سال ۱۸۸۳ توسط کانی شناس فرانسوی به نام آگوستین آلکسیز دِمور یافت شد. گفته شده است که این کانی توسط یک کانی شناس فنلاندی به نام گوستاف نوردن اِسکی اُلد یافت شد. این بلور در کوه ساکتو ای در سیبری روسیه یافت شد. مقاله “وزن ها و مقیاس ها در ایران قدیم” اطلاعات خوبی را در این زمینه به شما ارائه می دهد. در مقاله همه چیز درباره سنگ عقیق اطلاعات بسیار کامل تری از این سنگ زیبا پر طرفدار را می توانید بیابید.

زیباترین و ارزشمندترین انواع سنگ های روی زمین، کریستال های معدنی طبیعی و ماده آلی مانند مروارید، که به معنای وسیع تری متعلق به سنگ های قیمتی است، در این مقاله نام برده می شوند و با تعدادی از معروف ترین انواع سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی مشخصات و خواص آنها آشنا می شویم. به همین دلیل این گونه نام گذاری شده است. این سنگ قیمتی برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰ میلادی در کشور میانمار و توسط کانی شناس انگلیسی آرتور سی دی پین کشف شد. Mn , Ca و گاه حتی Cr , Ti , V , Li و غیره تند (روبلیت) – آبی تا سبزآبی (ایندیگولیت) – سبز (وردلیت) – بیرنگ (رنگ اثر خط:سفید برای اولین بار در ایتالیا کشف شد و از نظر شکل بلور: خورشید تورمالین – منشوری – آسیکولار، رنگ: سیاه (شورل) – قهوهای تا قهوهای سبز و قهوهای سیاه (دراویت، اوویت) – صورتی تا قرمز، شفافیت: غیر شفاف – نیمه شفاف، شکستگی: صدفی – نامنظم، جلا: شیشهای، رخ: ناکامل – مطابق با سطح، سیستم تبلور: رمبوئدریک و در ردهبندی سیلیکات است و منشأ تشکیل آن ماگمائی – پگماتیتی – دگرگونی – رگههای تیپ آلپی است.

یشم نام سنگی شفاف و گرانبها می باشد که از انواع سنگ سبز است و سختی آن بین ۶٫۵ تا ۷ در مقیاس موس بوده و داری کلیواژ ناقص که شکل و حالت شکستگی آن سوزنی شکل و شکننده است که این قسمت های شکستگی مات بوده ولی در صورتی که جلا داده شود دارای درخششی روغنی یا مرواریدی می شود. موکایت: صورتی تا قرمز روشن، مه آلوده که در استرالیا کشف شده. در مربوطات ولسوالی وانت وایگل در منطقه وټوز؛ معدن بیروچ، تخته بیروچ و بعضی سنگهای قیمتی دیگر وجود دارد که در این ولسوالی، معادن بیروچ و صوفه بیروچ نیز جود دارد که بالای یک معدن این سنگهای قیمتی روند استخراج جریان دارد.

اگر چه به تازگی بسیاری از این نوع سنگ ها در کشور مالی در غرب آفریقا و همچنین اتیوپی یافت شده اند. اما کیفیت آن ها در حد سنگ های قیمتی نیست. پله های داخلی و خارجی در شرایط مختلفی قرار دارند و به طبع هر یک از آن ها به نوع خاصی از سنگ نیاز دارند. الماس، یاقوت سرخ، یاقوت کبود و زمرد به عنوان سنگ های قیمتی طبقه بندی شدند.

آزتک ها و اینکاها نیز به زمرد طمع داشتند و مغول های هند آنقدر به آنها احترام می گذاشتند که سنگ های قیمتی را با متن مقدس روی آنها نوشته بودند تا از آنها برای دفع شر استفاده شود. سنگ های کوارتز از انسان در برابر نیروهای منفی حمایت می کند و باعث رشد معنوی و آرامش در فرد می شود. یاقوت کبود در سراسر آفریقا و آسیا استخراج می شود، اما در استرالیا و ایالات متحده یافت می شود. با این حال، این طبقه بندی تجاری است و تمایزی است که بازاریابان سال ها پیش ایجاد کردند و این تصور غلط را ایجاد می کند که سنگ های قیمتی از سنگ های نیمه قیمتی ارزشمندتر هستند.به عنوان مثال، یک گارنت سبز “Tsavorite ” از یک یاقوت کبود با کیفیت متوسط ارزشمندتر است.

این درد معمولاً در ناحیه بالا و راست شکم و بالای ناف احساس میشود و گاهی به پشت و یا شانه راست نیز سرایت میکند. به چنین خاصیتی که برخی از سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی از خود نشان میدهند، پلئوکروییک گفته میشود. این محالها هر کدام ۸۰ تا ۱۰۰ ده دارند که مجموعا تعدادشان به ۵۶۰ ده میرسد و برخی از آنها روستاهایی کلان و شهر مانند هستند که مساجد جامع، حمام، خان، کاروانسرا و بازارها و تیمچههای خود را دارند. سنگ اوپال سفید برخلاف نوع سیاه آن دارای پدیده فلورسانس و درخشندگی سفید رنگ می باشد که زیبایی خاصی را برای این سنگ به ارمغان می آورد.

• سنگ را با یک حرکت دایره ای و با فشار ملایم برای از بین بردن موها مالش دهید . یاقوت کبود رنگ های متنوعی دارد، اما بیشتر با رنگ های آبی همراه است. با توجه به چندین منبع مختلف، اعتقاد بر این است که تنها تعداد کمی از افراد شانس برخورد با چنین سنگ قیمتی (گوهرسنگ) را دارند و شاید حتی اگر شنیده ای از آن هم در میان باشد دور از دسترس باقی می ماند. این روش در مقایسه با روش های جراحی قدیمی، در درمان سنگ های بزرگ مؤثرتر است و معایبی ندارد.

یک گارنت سبز معروف به “Tsavorite ” به عنوان یک سنگ نیمه قیمتی طبقه بندی می شود، با این حال، گرانتر از یک زمرد است که به عنوان یک سنگ گرانبها طبقه بندی می شود. این سنگ را می توانید در انواع ضخامت ها خریداری نمایید اما پرفروش ترین نوع آن را می توان سنگ های کف و دیوار با ضخامت ۱.۸ تا ۲ سانت (با و یا بدون توری اپوکسی پشت سنگ) و پله با ضخامت 3 و 4 سانتی متر دانست. ارتباطی بین استرس و ایجاد سنگ کلیه وجود دارد .

در بین عناصر طبیعی، اورانیوم یکی از چگالترین عناصر محسوب میشود. چنانچه عمل سرد شدن و تولید سنگ، در دهانه یا داخل زمین انجام گیرد، به محصول نهایی سنگ آذرین درونی گفته میشود. لوسیونها، کرمها و اسپریهای مو و عطر به سنگ یشم آسیب میرسانند و سپس کدر شدن سطح سنگ میشوند. البته تمایز یشم از نفریت برای مردم عادی بسیار مشکل بوده و ماهیت واقعی کانی های تشکیل دهنده آن اشتباه گرفته می شود.

بریل طلایی یکی از بریلهای قیمتی است که رنگ آن باعث شده است که با توپاز زرد یا طلایی اشتباه گرفته شود. ۴- قسمت ساینده سنگ را با حرکت دایره ای با فشار سبک بر روی پوست خویش مالش دهید. تمایز بین سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی کمیاب بودن و کیفیت آنهاست. گفته می شود که این کانی هزار برابر کمیاب تر از الماس است. سنگ های سیستین: این نوع کم شایع ترین نوع سنگ است و به دلیل جهش ژنتیکی است.

دیدگاهتان را بنویسید