عقیق سلیمانی: جامعترین مقاله درباره خواص عقیق سلیمانی و ویژگیهایش

هنگام خرید یشم گرانبها در چین اگر در منبع نور چراغ رنگ خوبی بدهد قیمت آن تا دو ملیون دلار بابت هر کیلو نیز می رسد! در این مقاله قرار است سنگ هر ماه را در کنار خواص و ویژگیهای آن به شما معرفی کنیم. سنگ رنگ آبی نیز در واقع بی رنگ است و با حرارت دادن به رنگ آبی درمیآید. نام این سنگ در واقع بر گرفته از واژه­ ی یونانی توپازیوس (نام جزیزه ای در دریای سرخ) است. البته پیش از آن بد نیست با سنگ توپاز و کاربرد آن در طلا و جواهرسازی آشنا شوید.

اصطلاح “سنگ قیمتی” در مقابل “سنگ نیمه قیمتی” یک اصطلاح تجاری است که به سادگی قابل استفاده نیست. مقدار بیشتری از اورانیوم در موادی از قبیل صخره های فسفاتی و کانیهایی مانند LIGNITE و MONAZITE یافت می شود که بیشتر برای مصارف اقتصادی از همین منابع استخراج می شود. در مکان های مرطوب مانند مانند حموم و یا سرویس بهداشتی بهتر است استفاده نشود و همچنین در نمای بیرونی به دلایل مختلف چون باران ، تغییرات دمایی و … رنگ همایونی ترکیبی از رنگ هلویی بسیار روشن یا نارنجی تیزه است که به صورت طبیعی در توپاز یافت میشود و بسیار گران قیمت نیز هست.

اول حرارت دادن: در این روش در پی آن هستند تا رنگ سنگ را به رنگ صورتی، قرمز، زرد، نارنجی و آبی روشن برسانند که این کار باعث دوام رنگ است. سنگ توپاز آبی و در دیگر رنگ های آن: صورتی، سبز و طلایی ( بی­رنگ، سفید، قرمز(کمیاب)، زرد مایل به قهوه ای، آبی روشن و تیره، و قهو­ه ای گیلاسی) است. توجه داشته باشید که وقتی سنگ کوارتز حرارت ببیند می تواند تغییر رنگ بدهد و انواع بدلی سبز ، زرد و رنگهای دیگر تولید و در بازار به عنوان توپاز اصل و طبیعی فروخته می شنود. برای کم کردن احتمال شکستن سنگ توپاز، فردی که مسئول تراش دادن آن است، دستگاه برش را بر اساس شیارهای این جواهر تغییر زاویه داده و تنظیم میکند.

حتی امکان شروع این کسب و کار بهصورت خانگی و با هزینههای کم نیز وجود دارد. داستان با شرح تکگویی درونی احمدآقا از زلزلهی شیراز شروع میشود و با روایت احمدآقا هم به پایان میرسد. اگر سنگ پای انتخابی دارای طرح و مدل مناسبی باشد امکان پاکسازی پا در جهات مختلف اعم از ناحیه پاشنه و انگشت ها به سادگی برایتان انجام میشود بنابراین توجه به شکل و ظاهر سنگ پا یک امری ضروری برای راحتی انجام کار میباشد.

در برزیل توپاز سمبل دندانپزشکان بوده است. رنگ مشکی: عامل ایجاد کننده رنگ کربن است. رنگ های خاکستری، سفید، سیاه، آبی، زرد، صورتی، قرمز، سبز و قهوه ای از جمله رنگ های موجود برای این سنگ میباشند. برخی از رنگهای این سنگ قیمتی عبارتند از آبی، سبز آبی، لیمویی، طلایی، صورتی با ته رنگی از نارنجی و قهوهای. امروزه الماس های قرمز از معدن Argyle استرالیا بدست می آید و برلیان های نارنجی رنگ خالص، احتمالا نادرترین رنگی است که تاکنون یافت شده است. بیشترین قیمت مربوط به سنگهای کمیاب صورتی و قرمز و پس از آن نارنجی و زرد است.

برای تمیز کردن سنگ توپاز از آلودگیهای متافیزیکی و تخلیهی بارهای منفی آن کافی است، نگین توپاز را به مدت کمتر از یک ساعت داخل نمک دریایی خشک و نرم قرار دهید. بهترین روش تمیز کردن سنگ توپاز چگونه است؟ کشور های برزیل، باهیا، جمهوری مالاگاسی، افغانستان، تانزانیا، پاکستان و روسیه دارای بهترین معادن این سنگ هستند. معادن سنگ توپاز بیشتر در کشورهای سریلانکا، برزیل، مکزیک، برمه، استرالیا، ژاپن، روسیه، آمریکا و نیز ایرلند شمالی می باشد. همچنین طلاهای با نگین توپاز را در کنار دیگر سنگهای قیمتی نگهداری نکنید زیرا ممکن است سنگها روی سطح همدیگر خراش ایجاد کنند.

سعی میکنم آرام اش کنم و اعتمادش جلب شود، تا شاید به دیگر سوالات ام پاسخ بدهد. تالک توده ای که به صورت بلوک هایی از معدن ها، استخراج می شود، به منظور استفاده در صنعت مجسمه سازی، مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه توپاز سنگ نرمی محسوب نمیشود اما اگر ضربه سختی به آن وارد شود، احتمال شکستنش بالاست. در اغلب مرمریت ها طرح خطوط یا گل پنبه های بسیاری را شاهد خواهید بود که این طرح ها به هیچ وجه قابل لمس و حس کردن نیستند و سبب زیباتر شدن آن شده است.

هنگام ساخت و شکلدهی اشیای سنگی به روش خراطی تنها میتوان با ایجاد خطوط موازی، مارپیچ، گود و برجسته و پهن و باریک آنها را تزئین کرد.سنگهای ابزاری که برای خراطی به کار میروند باید تراکم مناسبی داشته باشند که سنگ مرمر رایجترین آنها است. مراقب باشید که دستمال یا مسواک به چنگکهای پایهی نگین گیر نکند و آسیبی به آنها وارد نکند. در اغلب مواقع آنها زاویه ۱۵ درجهای با میز ایجاد میکنند. به همین خاطر است که برای نگهداری از سنگ توپاز آن را روی پایههای محافظ و محکم سوار میکنند.

سنگ توپاز (Topaz)، سنگی محکم اما شکننده با سختی 8 در مقیاس موس است. فيروزه در آريزونا، نيومکزيکو، ايالات متحده، استراليا، افغانستان و ایران( نیشابور و دامغان) يافت مىشود؛ فیروزه عجمی و شجری نیشابور نه تنها در کشور بلکه در سطح جهان به دلیل کیفیت عالیاش بسیار معروف است؛ فیروزه عجمی گرد و درشت است و رنگ خالص آن ( آبی سیر) به عنوان گران قیمتترین نوع فیروزه برای ساخت انگشتر استفاده میشود. این گوهر در رنگهای مختلف دیدهشده که علت آن تفاوت فلزات رنگزا در نقاط مختلف جهان است.

سنگ های متولدین دی ماه انرژی خود را از سیاره زحل می گیرند و این انرژی عظیم را در اختیاز متولدین این ماه قرار می دهد . چینی های باستان معتقدند که یشم سنگ فراوانی است که بیانگر جریان انرژی مثبت در واقعیت زندگی فرد است. به زبان سادهترباید بگوییم، حتی تمهیداتی که برای افزایش مقاومت توپاز به کار رفته نیز فقط در برابر محلول آب و صابون آن را محافظت میکند و تاثیر خاصی در سختی سنگ ندارد. بهترین روش برای پاک کردن این جواهر قیمتی استفاده از محلول آب ولرم و صابون است. این نوع تراش در قرن هیجدهم بسیار پرکاربرد بوده است تا جایی که در سال ۱۹۱۹ بهترین برش الماس محسوب می شد و به طور معمول در تمام عتیقه فروشی ها می توان جواهری را یافت که دارای این نوع تراش باشد.

به طور مثال، یکی از بهترین پایههای نگین انگشتری برای سنگ توپاز bezel است که به خوبی از این جواهر نگهداری میکند. سنگ اوپال یکی از جذاب ترین سنگ های طبیعی است که ترکیبات سیلیس و مقادیری آب را در خود جای داده است. اگر تصمیم گرفتید توپاز امپریال را به عنوان سنگ اصلی خود انتخاب کنید، وقت آن است که در مورد طلا فکر کنید. در زمان خرید اطمینان حاصل کنید که هزینه یک سنگ یاقوت اصل را بابت یک سنگ بی کیفیت یا کم کیفیت پرداخت نمیکنید.

در واقع، شما هم درگیر کار با سرمایه کم هستید. وقتی غذای پرچرب و با کلسترول بالا میخوریم، کیسه صفرا منقبض میشود و صفرا را از طریق لوله کوچکی به نام مجرای صفراوی مشترک در روده کوچک آزاد میکند تا صفرا به فرآیند گوارش کمک کند. برای عمل برداشتن کیسه صفرا بیمار بیهوش میشود و با برداشتن آن ، مسیر صفرا از کبد به روده کوچک تغییر مییابد. یعنی هر تغییر در دما سبب ترک برداشتن این سنگ خواهد شد. و اما خواص جسمانی و چاکرا درمانی که هر کدام از رنگ ها برای چاکراهای خاص مفید هستند.

زیرا سنگهای کوارتز رنگ های مختلفی دارند و اشکال آن ها با توجه به درجه حرارتی که هنگام شکل گیری به آن ها وارد می شود متفاوت است. انواع عکسبرداری شامل عکس ساده از زیر شکم (که احتمال نشان ندادن سنگ های بسیار ریز را دارد) و CT ها یا پرتونگاری کامپیوتری پر سرعت بوده که سنگ های ریز را هم نشان می دهند. خراش روی سنگ، توپاز سختی بالایی دارد و خراش بر نمی­دارد. این سنگ زیبا در اروپا بیشتر به شکل سنجاق سینه، در کشورهای شرقی به صورت انگشتر، و به طور کلی در همهی کشورها برای انواع زیورآلات مردانه و زنانه کاربرد دارد.

به طور کلی باید بدانید، مواد شیمیایی، اسیدها، لوسیونها، عطرها و تمیزکنندهها، دشمنان نگین توپاز محسوب میشوند و به سرعت باعث از بین رفتن درخشندگی و رنگ آن میشوند. دور نگهداشتن از مواد شمیایی و آرایشی و همینطور اسیدی و عرق بدن. برای مراقبت از سنگ توپاز باید آن از خطرات احتمالی دور نگه داشت. توپاز برای تقویت صدا و رفع التهاب گلو و برطرف نمودن گرفتگی صدا مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ توپاز از بخار فلوئورداری تشکیل می شود که از انجماد سنگهای آذرین شکل می گیرد.

این سنگ ارزشمند همچون کوارتز سنگی قدرتمند بوده که موجب آرامش و متعادل ساختن احساسات میشود. همچنین باعث فعالسازی قوه تخیل و ادراک فرد شده و در متعادلسازی احساسات و عواطف ذهنی و روحی بی نهایت مؤثر است و همچنین باعث افزایش و تقویت حافظه و شجاعت فرد شده و به سنگ خوش شانسی و بخت و اقبال بالا معروف است. توپاز سفید موجب فراگیری ایمان و عقیده در فرد شده و موجب افزایش تمرکز در فرد میشود. این گوهر موجب افزایش متابولیسم و تحریک گوارش میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید