عقیق زرد: خواص سنگ عقیق زرد و بررسی تخصصی طلسم شرف الشمس

این سنگ ارزشمند در کشورهای کلمبیا، برزیل، روسیه و افغانستان یافت می شود. هرچند صادرات جواهرها بسیار سود آور است و ايران کلکسيون ارزشمند از سنگهاى قيمتى دارد اما هم اکنون تنها فيروزه و عقيق در ايران استخراج مىشود که سهم آن در مقايسه با تجارت جهانى بسيار ناچيز است. در این بین سازمان صنايع دستى مىتواند با استفاده از فناورىهاى نوين به منظور فرآورى سنگهاى قيمتى و نيمه قيمتى در کسب ميزان قابل قبولى از بازار تجارت جهانى بيش از پيش تلاش کند .علاوه بر اين دانشگاهها و مراکز آموزش عالى نیز باید نقش پر اهميتترى در تربيت نيروى متخصص و کار آمد داشته باشند.

پس از معدن فيروزه نيشابور، قديمى ترين معدن سنگ نيمه قيمتى ايران، معدن بايگ است. کريزوکل: تنها کانى است که شباهت زيادى به فيروزه دارد اما به علت اختلاف سختى مى توان آنها را از هم تشخيص داد. فراوانی منافذ باعث شده است که این سنگ آتشفشانی تنها سنگ شناخته شده ای باشد که روی آب شناور است. کوه شاه سرانجام آزاد شد اما همچنان زخمی بزرگ بر سینه ی کوه دیده می شود که ترمیم آن سالها زمان خواهد برد .جاده ای که معدن کاران ساخته اند نه تنها خود طبیعت را نابود کرد بلکه مسیر دسترسی آسانی برای شکارچیان فراهم کرده است.

ویدا هادی بر ایجاد بازار فروش در آن سوی مرزها تاکید و خاطرنشان کرد: در حال حاضر در اقلیم کردستان عراق فعالیت در حوزه زیورآلات سنتی بسیار کم است و به راحتی میتوان این صنایع دستی را به آن سوی مرزها صادر کرد که این مهم همت و تلاش مسئولان استانی را میطلبد. این کارآفرین در خصوص نحوه فعالیت خود در حوزه صنایع دستی بیان کرد: در حال حاضر در قالب کارگاه خانگی مشغول به فعالیت هستم و ۴ نفر نیز به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این حوزه و رشته صنایع دستی مشغول به کار هستند. از آن برای درمان دردهای رماتیسمی و سردردهای شدید، جوش صورت و اگزماهای پوستی استفاده می شود.

به شکل ویژه تر سنگ عقیق سیاه موثر برای برطرف کردن بیماریهای پوستی است و باعت تسریع در درمان زخمهای عفونی و قارچی، تورم و آفتاب سوختگی می گردد. در بین همه گونه های اُپال، نادرترین و با ارزش ترین نوع آن اُپال سیاه است. در بین سنگ های رسوبی نیز تمرکز اورانیوم پایین است به غیر از شیل های سیاه که در آنها اورانیوم می تواند تا حد عیار کانسنگی نیز برسد. اونیکس یا اسود از نام های دیگری است که عقیق سیاه با آنها شناخته می شود. سنگ عقیق سیاه سنگی از خانواده کوارتز است که از دوران کهن استفاده فراوانی در جواهرات داشته است.

افزایش دادن محبت میان زن و شوهر، کاهش درد زایمان، باطل کردن سحر و جادو، سنگ محافظ مسافر از خواص عمده سنگ زمرد است. خواص سنگ خون : در قطعات کوچک سنگ خون قسمت های قرمز رنگ قابل مشاهده می باشد ، که این امر علت نام گذاری این سنگ شده است . مقدار مصرف آن به ازاي هر 100 قسمت لاتكس حدود 75 تا 100 قسمت تالك است. مروارید در داخل صدف برخى از نرم تنان دو کفه اى به وجود مى آيد؛ وقتى جسمى خارجى مانند ذرهاى شن داخل صدف قرار گيرد، جانور لايه هايى مرکب از ماده آلى کنکيولين و مواد کربناته را به دور جسم خارجى ترشح مى کند که در نهايت مرواريد تشکيل مى شود .شکل مرواريد اغلب نزديک به کروى است.

دیالوگ هایی که در اغلب اوقات وجود دارد فیلم را در جریان قرار می دهد، حتی زمانی که شخصیت ها ساکت هستند دوربین به طور مرتب بر جزئیات جدیدی متمرکز می شود – مناظر بیرون از پنجره، تصویر مردی بر دیوار- که تمامی این ها اطلاعاتی به داستان درحال شکل گیری اضافه می کند. در کل برای دسترسی به سنگ های قیمتی طبیعی که نمونه های متنوعی را شامل می شوند، می توان از بزرگترین مراکز عرضه سنگ های طبیعی همچون این مرکز اقدام کرد و آن ها را با قیمت واقعا باور نکردنی تهیه نمود. از دیگر عوارض جدی این روش درمانی میتوان به افزایش فشار خون یا نارسایی کلیه اشاره کرد.

از جمله معروف ترین معادن آن می توان از معدن فیروزه نیشابور که یکی از بزرگترین معادن فیروزه جهان است و در روستای معدن در شمال غربی شهر نیشابور قرار گرفته یاد کرد. در مصارف كشاورزي كاني تالك بعنوان پركننده مواد معدني به منظور دفع ناقلين ميكروب و رقيق كننده مواد در حشره كش، از بين برنده علفها و قارچ مورد استفاده قرار ميگيرد. 2 نوع شیشه در این مورد مصرف می شوند. محراب دیگر شبستان که کجی قبله را اصلاح کرده، کاشیکاری است و در غرفه های مجاور ایوان اصلی، محراب دیگری است که در داخل آن سنگ خوش نقش و طرح سه تکه ای از نوع سنگهای آهکی نصب کرده اند و در اطراف آن اسامی پیامبر(ص) و دوازده امام(ع) به خط نسخ و کوفی حجاری شده است.

برخی دیگر از این سنگها با داشتن جنبه تزیینی دارای قیمتهای گزافی هستند. سنگ تورمالین زرد یا طلایی دارای خواص تقویتی در درمان مشکلات گوارشی، زخم ها، تهوع و مشکلات روده ای دارد. همچنین رنگ این سنگ از آبى سبز رنگ تا زرد کم رنگ تغيير مىکند. ذخاير مهم بلورهاى زرد رنگ توپاز در سيبرى و بلورهاى صورتى رنگ در روسيه و بلورهاى آبى رنگ آن در اوکراين، برزيل، سريلانکا و پاکستان يافت مى شود. جواهر لوکس: کانی تورمالین از سختی 7 تا 7.5 برخوردار می باشد.شکل کریستالی آن شش ضلعی و در رنگهای متنوعی از صورتی تا قرمز، سیاه، آبی، سبز و زرد یافت می شود.

خواص سنگ کوارتزسبز : تعادل و تنظیم چاکرای هفتم ( دارای تاثیر مستقیم بر روی هفت چاکرا ) سنگ متولدین همه ی ماهها ، مشترک بین تمامی بروج تابش دهنده و منعکس کننده ی نور و انرژی روحانی به سمت بدن سنگ نماد ذهن و کمک به تمرکز و افزایش توانایی های ذهنی و باز نمودن ذهن تصفیه روحی و روانی دارای قدرت محافظ در برابر سحر و جادو کمک به ارتباط با ارواح و دنیای متافیزیک با تحریک سیستم ایمنی بدن آن را تعادل می بخشد تزکیه و پاکسازی اندام های بدن به عنوان یک پاک کننده روح اتصال ابعاد فیزیکی با ذهن به عنوان تقویت کننده قدرت در شرایط سحر و جادو است کریستال اغلب برای محافل و مراسم مذهبی استفاده می شود اثری روشنگر و مفید بر روی همه ی چاکرا می گذارد در طول مدیتیشن فضای روحی و معنوی خواصی به فرد می دهد به عنوان “شفا دهنده” شناخته شده با افزایش انرژی فکر تاثیر گذاری مستقیم شخص را بر محیط و سایر افراد بالا می برد در پاکسازی همه ی چاکراها نقش عظیمی دارد کوارتز سنگ قدرت است و در سراسر جهان با نام “کریستال جهانی” نامیده می شود و شناخته شده ترین نوع کریستالهاست؛ کریستالهای کوآرتز خالص، شش وجهی اند و در انواع رنگها دیده می شوند، به طور منفرد یا گروهی متبلور شده و بر اساس درجه حرارت زمان شکل گیری، شکلهای مختلفی به خود می گیرند کوآرتز سنگ گمراه کننده ای است چرا که گونه های بسیار متنوعی را در بر می گیرد که تصور می شود، کوارتز نیستند اما در حقیقت نوعی کوارتزند.

بیماریهای شایع مجاری صفراوی عبارتند از سنگ کیسه صفرا، سنگ مجرای اصلی صفراوی یا کلدوک، التهاب کیسه صفرا (کلهسیستیت) و سایر بیماریها. اثرات روغن کرچک برای جلوگیری و کاهش تشکیل سنگ های صفراوی در کیسه صفرا است. علاوه بر چغندر، انواع مختلفی از سبزیجات وجود دارد که اثرات کاهش درد کیسه صفرا را دارند. چرا گاهی سنگ های آذرین بلورهای درشت دارند؟ گاهی اين سنگ با آزوريت (Azurite ) که يک سنگ آبى کربنات مس(آبدار ) است اشتباه می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خبرآنلاین از منطقه آزاد اروند، قدرت الله طمیمیان شامگاه (سه شنبه ۱۹ بهمن ماه) در آئین افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی طلا، نقره، جواهرات و سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هنرمندان مجموعه زرگران که در محل مسجد تاریخی رنگونی های آبادان برگزار شد، ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر با بیان اینکه این نمایشگاه تخصصی از ۱۹ لغایت ۲۶ بهمن ماه هر روز ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل مسجد رنگونی های آبادان واقع در خیابان شهید منتظری، جنب پاساژ سیتی سنتر برای علاقه مندان دایر است، گفت: این نمایشگاه به همت گروه تولیدی آموزشی و صادراتی زرگران که در زمینه ساخت جواهر و مخراج کاری فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید