سنگ پا چیست و دارای چه خواصی می باشد؟

یا مثلا وقتی فرد سلامت جسمانی خود را از دست میدهد، اگر جواهری با سنگ فیروزه داشته باشد، این سنگ رنگش تغییر میکند. سنگ یاقوت کبود به سیستم عصبی انرژی داده و مشکلات مربوط به بیماریهای عصبی را درمان میکند. در کتب طب سنتی آمده است اگر بیماران فلج قوه، رعشه، جزام، صرع و کسانی که بیماریهای پوستی دارند در چشمه معدن الماس حمام کنند، بیماری آنها برطرف میگردد. فاکتورهایی که سبب ایجاد سنگ کلیه میشود شامل عفونت مجاری ادراری، بیماری سیستیک کلیه و بیماریهای متعدد متابولیک همچون نقرس هستند.

اورانیوم خالی فلز بسیار سنگینی است که اندکی خاصیت رادیو اکتیویته دارد و از آن برای ساخت گلوله های توپ ضد زره پوش و اجزای برخی جنگ افزار های دیگر از جمله منعکس کننده نوترونی در بمب اتمی استفاده میشود. اورانیوم مورد استفاده در راكتورهای اتمی باید به حدی غنی شود كه حاوی ۲ تا ۳ درصد اورانیوم ۲۳۵ باشد، در حالی كه اورانیومی كه در ساخت بمب اتمی بكار میرود حداقل باید حاوی ۹۰ درصد اورانیوم ۲۳۵ باشد.

ساخت الماس مصنوعی نخستین بار در سال 1970 میلادی صورت گرفت اما به دلیل این که بلور های ساخته شده حدود 1 قیراط و کمتر بود و همچنین مخارج تهیه آن بسیار زیاد بود استفاده از آن ها در صنعت جواهر سازی رایج نشد. برلیان شاه (Shah) : این الماس با وزن 88/70 قیراط ، در سال 1450 میلادی در معدن گالکوندای هندوستان یافت شد. برلیان ریجنت ( The Regent) : این الماس 410 قیراطی در سال 1701 در هندوستان پیدا و به Thomas Pitt فروخته شد ، وی آن را به انگلستان فرستاد تا تراشیده و جلا داده شود.این الماس را با فرم تراش متکایی (Cushion Cut) تراشیدند که وزن آن با این تراش به 140 قیراط رسید.

این الماس 27 قیراط وزن دارد و ارزش آن بالغ بر 16 میلیون دلار می باشد. ایشان این برلیان را به مدت 72 سال داشت تا ویسونت استور آن را به مبلغ 1 میلیون دلار در سال 1978 به موزه لوور فروخت و در حال حاضر در بخش گالری آپولو قرار دارد. در سال 1978 تیلور این برلیان را فروخت تا با پول آن بیمارستانی در بوتسوانا بنا کند. • سنگ را در محلی با تهویه مناسب قرار دهید تا به تنهایی خشک شود، به لطف آن در یک منطقه خشک و دور از رطوبت قرار می گیرد تا از رشد باکتری جلوگیری کند.

برلیان آمستردام : این برلیان سیاه رنگ وزنی معادل 33/74 قیراط دارد و از یک سنگ 55/85 قیراطی تراشیده شده که در نوامبر 2001 به مبلغ 352000 دلار به فروش رسیده است. برلیان جوبیلی طلائی ( The Golden jubilee ) : این برلیان 545/67 قیراط وزن دارد و با تراش متکایی (Cushion cut) بزرگ ترین سنگ تراشیده شده جهان است، به رنگ زرد – قهوه ای می باشد. این برلیان قرمز، بزرگ ترین برلیان سرخ جهان می باشد و از این رنگ فقط چند قطعه در جهان موجود می باشد.

برلیان Heart of Eternity : یکی از نفیس ترین برلیان های جهان می باشد که قبلا به گروه De Beers تعلق داشته است. برلیان کولینان 1 ( Cullinan 1 ) : به یاد مدیر عامل معدن کیمبرلی ( Sir Thomas Cullinan ) ، کولینان نام گذاری شده است. برلیان اکسلسیور ( The Excelsior) : تا قبل از کشف کولینان ، اکسلسیور بزرگترین الماس کشف شده در جهان بود. در حال حاضر این برلیان 128/54 قیراطی با نام پرنده ای روی سنگ (Bird on a rock) نماد جواهر فروشی مشهور تیفانی در نیویورک می باشد. در حدود 30 ثانیه ، ناحیه ای که می مالید بدون مو خواهد بود.

اگرچه هیچ مدرک علمی در مورد چگونگی از بین بردن موها وجود ندارد، اما میتوان استنباط کرد که سنگ پا زبر است، که باعث راحت در آمدن مو از پوست میشود. اگر میخواهید در مورد انتخاب سنگ قبر مناسب تصمیمی هوشمندانه اتخاذ کنید بهتر است تا پایان همراه ما باشید. پیش از خرید، از ویژگی و خواص سنگها مطلع شوید تا سنگ مناسبی را با توجه به سلیقهی خود خریداری کنید. با این وجود، ممکن است پیروی از رژیم غذایی گیاهی، خطر ابتلا به سنگ های صفراوی را کاهش دهد. به همین خاطر میخواهیم در این مطلب شما را با خواص و ویژگیهای انواع سنگهای قیمتی آشنا کنیم.

به طور کلی باید بدانید که همهی توپازهای آبی در اصل به رنگ شیری هستند که با قرار گرفتن در معرض اشعههای گاما یا الکترون به آبی تغییر رنگ میدهند. اولین مورد این است که برای اینکه عمل تامبل کردن اتفاق بیافتد، سنگ ها باید در اندازه های مختلف باشند. این مورد نیز جزء مزایای این سنگ به شمار می رود. گاهی اوقات از کلیه به حالب منتقل می شوند. این دارو ها فقط باید تحت نظر متخصص کلیه تجویز و مصرف شوند. در وضعیت ایده آل که سنگ کاملاً قواره استخراج گردد، باید از هر تن سنگ ۱۰ الی 14 متر مربع و در حالت نسبتاً خوب، از هر تن سنگ 10مترمربع سنگ پلاک حاصل گردد.

صاحب کنونی این الماس حمد ابن خلیفه آل ثانی می باشد. الماس های به رنگ زرد دارای ارزش کلکسیونری هستند. مرمریت جیرفت دارای تم رنگی زیتونی و کرمی رنگ است که در برخی از آنها رگههای آبی و صورتی نیز به چشم میخورد. این سنگ در طیف رنگی سنگ های روشن قرار می گیرد و دارای سنگ تراورتن کرم روشن تا بژ می باشد. توپاز ممکن است تحتتأثیر برخی مواد شیمیایی قرار گیرد. در مرحله بعد سنگ گرانیت قرار دارد که گرچه مقاومت بسیار بالاتری نسبت به مرمریت دارد اما تنوع طرح و رنگ مرمریت را نداشته و از لحاظ وزنی از مرمریت سنگین تر هستند و باعث افزایش وزن بنا خواهند شد.

در حال حاضر کاربرد عمده مرمریت با توجه به خصوصیات آن بیشتر مختص داخل ساختمان و جهت استفاده در کف میباشد که از محبوبیت فراوانی در بازار ایران برخوردار است، مرمریت خوی از جمله این انتخابهاست که برای کف سازی به کار گرفته میشود.از نظر مقاومت از سنگ گرانیت ضعیفتر بوده و از تراورتن سخت تر است. آیا سنگهای مرمریت را میتوان برای کفپوش پارکینگ استفاده کرد؟ این برلیان بسیار با ارزش است و نمی توان برای آن قیمتی تعیین کرد. سه قرن بعد یک برلیان 45 قیراطی که بعد ها Hope نامیده شد و شاید مشهورترین سنگ جواهر جهان باشد (منشاء آن از هندوستان است) توجه همه را به خود جلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید