سنگ آنتیک چیست و انواع مدل سنگ آنتیک در خانه

قبل از اختراع مداد تراش مردم مدادهایشان را با چاقو (قلم تراش) یا کاغذ سنباده میتراشیدند. این محصول با کارایی خود به عنوان یک لایهبردار با کیفیت بالا، پوست مرده پاشنه پا را از بین میبرد. بیمارانی که در سونوگرافی آنها سنگ کیسه صفرا تشخیص داده شده بود، به عنوان گروه مورد (63 بیمار) و بیمارانی که در سونوگرافی آنها سنگ کیسه صفرا مشاهده نشده بود، به عنوان گروه شاهد (501 بیمار) در نظر گرفته شدند. نوع دیگری هم به صورت سیلندر مانند ساخته شده و قابلیت نصب بر سطوح مختلف مانند روی میز را دارد که به سبب سه نظامی که در آن استفاده شده میتوان مداد را قرار داده و با پیچاندن دسته نصب شده بر آن مداد را تراشید که مدادتراش رومیزی نامیده میشوند.

مداد داخل حفره مدادتراش قرار میگرفت و با دست می چرخید. لازم به توضیح است که فلز نقره به مرور زمان، در اثر تماس با اکسیژن هوا اکسید و سیاه شده و حس قدیمی به آن می بخشد که سبب علاقمندی دوستداران زیورآلات نقره ای به این محصولات است. به لحاظ معدنى کشور افغانستان پتانسيل فعاليت هاى بسيارى را داشته و تاکنون اکتشافات زمين شناسى و معدنى به طور سيستماتيک و گسترده بر روى آن انجام نشده است. غالب فعاليت هاى زمين شناسى و معدنى صورت گرفته مربوط به سالهاى 1960 تا اواخر دهه 1970 است که توسط روس ها انجام شده است.

اکتشاف تفضيلى اين کانسار توسط روسها بين سال هاى 1973 تا 1988 انجام و در پى آن 240 متر حفارى شد. در مجموع در کشور افغانستان 286 کانىزايى فلزات پايه (سرب، روى، مس) ثبت شده است که اطلاعات مربوط به آنها متعلق به سالهاى 1960 تا 1970 مى باشد و توسط روسها انجام گرفته است. یعنی ممکن است کلیه سنگ بسازد، علائم هم ندهد و کسی هم متوجه نشود و در نهایت روزی کلیه را نارسا کند. اگر این توصیه به تنهایی کمک کننده نباشد، پزشکی میتواند دارویی تجویز کند که میزان سیستین در ادرار شما را کاهش دهد. نوع داروی تجویز شده به نوع سنگ هایی که معمولاً کلیه شما می سازد بستگی دارد.

طور مشخص در ولایت پروان و بامیان درمنطقۀ قوم سلطان ولسوالی ورث، و در منطقۀ اندر ولسوالى نرخ ولایت میدان وجود دارد. این روش عمدتا برای تأیید وجود سنگ کیسه صفراست و میتواند ناهنجاریهای مرتبط با کوله سیستیت حاد را نیز نشان بدهد. این روش ساده تر و آسان تر از استفاده از چاقو نبود، بنابراین مورد اقبال مردم قرار نگرفت. این استاد دانشگاه ادامه داد: درمان هورمونی با استروژن و مصرف قرصهای ضد بارداری با دوز بالا، مصرف داروهایی مانند جم فیبروزیل، که منجر به آزاد سازی وریزش بیش از حد کلسترول در مایع صفراوی میشوند و عدم فعالیت ورزشی و و ناشتایی طولانی از عوامل مستعد کننده تولید سنگ کیسه صفرا شمرده میشوند.

برای درمان خانگی سنگ کلیه باید نوشیدن مایعات را افزایش دهید. مجله Toxicology and Applied Pharmacology گزارش داد که قاصدک در بسیاری از فرهنگ ها به عنوان یک درمان طبیعی برای سنگ های صفراوی و برای کمک به تحریک تولید صفرا استفاده می شود. انواع امروزی این مداد تراش ها از پلاستیک یا آلومینیوم سخت ساخته میشود اما در انواع قدیمی تر از چوب جهت ساخت مداد تراش استفاده میشد. تیغه مورد استفاده همانند چاقو عمل میکند که در بعضی موارد در صورت نیاز میتوان تیغه ها را تعویض کرد. بعضی از مدادها مثل مداد های نجاری اکنون هم با چاقو تیز میشوند زیرا به خاطر سطح مسطحشان قابل پیچاندن نیستند.

عيار مس اين کانسار 3/2% و ذخيره آن 5 ميليون تن است که در سه زون جدا از هم تشکيل شده اند. ، به همین دلیل از جمله سنگهایی است که قیمت آن با توجه به این ویژگیها از نظر اقتصادی مقرون بهصرفهتر از سنگهای طبیعی با مقاومت پایین است. پایه متفاوت سنگ فیروزه از ویژگیهای خاص این آویز است و آن را از سایر نمونه ها متفاوت کرده است. مهارت خانم ولی بیک در طراحی و قلمزنی و مخراج کاری و دقت خانم پرورش در مشبک و زرگری آویز به خوبی به چشم می خورد. از تکنیک های مختلفی در ساخت آن استفاده شده، از قلمزنی ساده و اره کاری یا مشبک کردن اجزای چهره، تا موتیف های ملیله برای جعد گیسو، و مخراج کاری برای نشاندن نگین ها.

در ساخت این آویز علاوه بر شبکه بری یا مشبک فلز از رشته های قلمزنی، تراش سنگ و مخراج کاری بهره گیری شده است. بر روی سطح سنگ مرمريت خطوطي آهکی مانند ترك ميتوان ديد كه پس از برش و فرآوري استاندارد اين خطوط غير قابل لمس خواهند بود و با توجه به مقاومت هاي مختلف سنگ هاي مرمريت نسبت به يكديگر، تجربه نشان داده است كه در كل هر چقدر ظاهري پاك تر و كم خط تر دارند ، اين سنگ ها از استحكام كمتري نيز نسبت به سنگ هاي مرمريت ديگر با ظاهر شلوغ تر بر خوردار هستند، البته باید گفت که اين گزينه هميشه شامل حال تمامی انواع سنگ مرمریت نمیباشد.

امروزه ما انواع مختلف مداد تراش ها را داریم که مداد تراش های رنگی، دستی و جیبی ساده ترین و قدیمی ترین مدادتراش ها میباشد که دارای یک محفظه مخروطی شکل با یک تیغه در لبه آن میباشد که مداد ها داخل آن چرخانده میشود و قسمت اضافی از شیار کنار تیغه بیرون ریخته میشود. بر اساس یکی از منابع، شرکت هاماچر شلمر نیویورک تولید کننده اولین مدادتراش الکتریکی بوده که اوایل دهه ۱۹۴۰ توسط ریموند لئوی طراحی شده بود.

تولیدکنندگان این نوع مداد تراش ها با توجه به تردی و شکنندگی زغال، پاستل و کنته و همچنین فرم مداد ها، تراش های مخصوص را در انواع مختلف طراحی و تولید میکنند که تفاوت آنها در زاویه حفره، قطر حفره و تیغ تراش است. وزن مخصوص سنگ با دو عبارت فیزیکی وزن مخصوص ظاهری و وزن مخصوص حقیقی بیان می گردد. نقش دو پرنده بصورت قرینه در لابلای اسلیمی پیچان دیده می شود. گردن آویز پیچک به شکل سرترنجی شکل گرفته با اسلیمی های پیچان طراحی شده و قسمت داخلی آن با چرخش اسلیمی زیبایی منقوش شده است.

گردن آویز پیچک با سنگ فیروزه شجری نیشابور تزئین شده است. فیروزه سنگی زنده است و در اثر تماس با چربی، الکل، گرما و نور زیاد تغییر رنگ می دهد. همچنین از تماس روغن، ادکلن و کرم با سنگ فیروزه خودداری نمائید. قابل ذکر است صادرات این سنگ به انواعی از بزرگ ترین کشور های جهان ارسال شده و ارز آوری قابل توجهی را به دنبال آورده است. فیروزه در آریزونا، نیومکزیکو، ایالات متحده، استرالیا، افغانستان و ایران( نیشابور و دامغان) یافت مىشود؛ فیروزه عجمی و شجری نیشابور نه تنها در کشور بلکه در سطح جهان به دلیل کیفیت عالیاش بسیار معروف است.

به لحاظ معدنى، افغانستان تنها منبع سنگ لاجورد با عيار بسيار بالا در جهان است. پیش از قرن 18 میلادی، بیشتر الماس های جهان فقط از هند استخراج می شد. سنگهای بزرگتر میتوانند در مجرای ادرار (لولههایی که ادرار را از کلیه به مثانه تخلیه میکنند) گرفتار شوند. ولی تست فرابنفش دیگر دریشمهای بهسازی شده با تکنولوژی جدید کاربردی نداشته و نمیتواند مواد رنگ یا پلیمیری تزریق شده را نشان دهد.

در صورت بروز علائم و نشانههای جدید از وجود سنگ صفرا در بدن، فرد باید به سرعت به پزشک مراجعه کند. در طب سنتی داشتن یبوست، مصرف رژیم غذایی پرچرب، مصرف بیش از اندازهی تخم مرغ و فقدان ورزش و فعالیت بدنی در ایجاد رسوب صفراوی و سنگ شدن در کیسهی صفرا موثر است. در حالی که این برش انعطاف پذیری بالایی را در چهار درجه سانتی گراد ایجاد میکند، شما میتوانید درجه ای با کیفیت بالاتر را انتخاب کنید تا بیشترین درخشش را در داخل یک الماس گرد داشته باشید. مهم : باتوجه به ناموجود بودن این محصول ، شما با خرید آن ،سفارش ساخت مجدد آن را می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید