سر شیر از چه چیزی درست می شود؟

دوغ فرآوردهای حاصل از شیر است که از اختلاط ماست و آب با نسبتهای مختلف و افزودن نمک تهیه میشود. ماست را با چنگال خوب هم بزنید تا براق شود ، سپس 2 برابر حجم ماست را به آن آب سرد اضافه کنید و به اندازه کافی نمک اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بعدا دوغ از بین نرود. ماست نیرو ، نشاط ، مقاومت و چابکی به فرد می دهد و دستگاه بدن را از سموم پاک می کند. از دیگر خواص این ماده خوراکی میتوان به مرطوب کنندگی، آب رسانی، لایه برداری، کاهش جوش و آکنه، از بین برنده لک و نقص، کاهش سیاهی دور چشم، پیشگیری از بروز چین و چروک، مقابله با عفونت های پوستی، بهبود آفتاب سوختگی، کاهش خارش و سوزش، درمان خشکی پوست و شفاف کننده پوست اشاره کرد. دوغ فراوردهای است که از اختلاط ماست با آب آشامیدنی با یا بدون نمک و افزودن اسانسهای سبزیجات معطر از قبیل کاکوتی، نعناع و پونه تهیه میشود و در این نوع دوغ ممکن است با توجه به شرایط نگهداری و در اثر تخمیر طبیعی ناشی از فعالیت میکروارگانیسمهای زندهٔ موجود در ماست اولیه تولید گاز شود. این محصول لبنی با داشتن اسید لاکتیک یک سپر طبیعی در برابر بیماری ها است.

به دلیل خواص مرطوب کنندگی که در اسید لاکتیک ماست وجود دارد، ترکهای کوچکی که روی پوست به وجود میآید با استفاده از ماسک ماسـت به سرعت از بین میرود. اسید فولیک باعث پیشگیری از نقایص جفت و جنین شده و عملکرد رشد جنین را بهبود میدهد. همچنین از این ماده به عنوان یک اسکراب لایه بردار نیز میتوان استفاده کرد و پوست های مرده و خشک را از بین برد. اگر در این بین کلسترول و چربی نیز با آن همراه شود، موجب تصلب شریان ها شده و خطرات بسیار زیادی را به همراه دارد. ممكن است شير را بخوبى نجوشانده باشند و لذا احتمال ابتلاى مادر به تب مالت وجود دارد و لذا مصرف فرآوردههاى لبنى محلى در باردارى ممنوع است. همچنین افرادی که به بوی بد سیر حساس هستند، موسیر گزینه ای جایگزین و بسیار مناسب است. ماستهایی که پس از تهیه، پاستوریزه نمیشوند آنزیمی برای تجزیه لاکتوز دارند، بنابراین افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند، با خوردن این نوع ماست متوجه شدهاند که پس از مصرف، مشکلاتی که با خوردن لبنیات در آنها بروز پیدا میکند دیگر دیده نمیشود.

این ماده غذایی را میتوان برای پیشگیری از بروز این مشکلات استفاده کرد، اما نباید آن را جایگزینی برای آنتی بیوتیک ها قرار داد بلکه مصرف به اندازه آن مانند یک مکمل کاهش دهنده بیماری های عفونی و باکتریایی عمل میکند. وجود فلاونوئید ها در این ماده غذایی تاثیر مثبتی بر جلوگیری از بروز این مشکلات را دارد. بنابراین جهت حفظ تعادل در وزن خود مصرف این ماده لبنی را در سطح متناسبی حفظ کنید و از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید. علاوه برآن موسیر با افزایش ترشح صفرا، هضم غذا را سریع تر کرده و عملکرد روده ها را نیز بهبود میدهد. در مجموع این محصول یک فرآورده غذائی با ارزش تغذیه ای بالا میباشد که ضمن دارا بودن پروتئین، کلسیم ، فسفر و باکتریهای مفید ماست، خواص موسیر را نیز در بر دارد. زمانی که پا به سن میگذاریم، رگ های بدن شروع به افزایش ضخامت میکند و حالت ارتجاعی و نرمی خود را از دست میدهند.

این کار باعث نرمی و رطوبت طولانی مدت در پوست دست میشود. به این صورت که برای نرمی پوست دست، مقداری ماست موسیر را بر روی دست خود بمالید و ماساژ بدهید. مصرف ماست موسیر به همراه غذا اختلالات هضم را کاهش میدهد. تحقیقات نشان داده است که کودکان از زمانی که شروع به غذا خوردن میکنند میتوانند از ماست های تازه و شیرین استفاده کنند. همچنین میزان فشار خون در بانوان را در دوران بارداری تنظیم کرده و از تشکیل لخته های خون که منجر به عوارض بارداری خطرناکی میشود، جلوگیری میکنند. بدن این اسید آمینه را به انتقال دهنده عصبی به نام سروتونین تبدیل می کند که باعث خواب آلودگی شما می شود. علت عدم استفاده از نوشیدنی های گاز دار مخصوصا دوغ گاز دار بدلیل گاز موجو در آنها نیست بلکه بدلیل اسید فسفریکی است که در این نوع نوشیدنی ها اضافه می شود که برای سلامتی بدن مضر است.

دیدگاهتان را بنویسید