روش های کاشت مو

افراد در این کلینیک ها هزینه هایی را پرداخت می کنند تا به زیبایی سابق خود برگردند. اکثر بيمارانی که با خط موی پيشنهادی متخصص پوست موافقت ندارند، وقتيکه موها درآمدند نظرشان عوض شده و متوجه می شوندکه آن موقع حق با پزشک معالجشان بوده است. بنابراین اگر متوجه شدید که موهای کاشته شده از ریشه خارج شده اند حتما این مسئله را با پزشک خود در میان بگذارید. بنابراین اگر کلینیک کاشت مو دارای مجوز باشد، شماره تلفن آن در 118 ثبت شده و قابل دریافت است. بنابراین اگر به دنبال بهترین دکتر کاشت مو هستید، بهتر است عنوان مدرک علمی او را حتما بررسی کنید.

پیش از بررسی کاشت مو در زنان، این موضوع باید در نظر گرفته شود که در اغلب موارد، مشکلات طاسی در زنان موقتی و به دلیل تغییرات هورمونی است. مثلا آیا جراح مورد نظر تخصص لازم را در زمینه کاشت مو دارد؟ گروه اول یکی از مدارک متخصص پوست (Dermatologist) یا متخصص و جراح پلاستیک (Plastic Surgeon) را دارند و در این شاخه علمی تحصیلات آکادمیک دارند. به طور کلی پزشکانی که به عنوان متخصص کاشت مو در کلینیک کار میکنند، به دو گروه تقسیم میشوند. در این روش نوارهای نازک متعدد که به عنوان میکرو گرافت شناخته می شوند، از نواحی های اهدا کننده (معمولا پشت و کنار سر) برداشته شده و در گروه های طبیعی از یک تا چهار مو به عنوان واحدهای فولیکول پیوند می خورند.

این واحدهای فولیکولی از یک تا سه فولیکول یا در موارد استثنایی، چهار فولیکول مو تشکیل شدهاند. بعد از موارد ذکر شده، تکنیک پیوند مو FIT که توسط کمپبل و وود برای اولین بار به کار گرفته شده بود، توسط پزشکان کوئن گو (هلند)، رابرت جونز (کانادا) و دکتر جان کول (ایالات متحده) بهبود یافت. این دستگاه فرانسوی به نام omnigraft و اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. کاشت موی سر اولین بار درسال 1939 توسط پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda مطرح و سپس درسال 1959توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید. درحقيقت اگر فرد دچار سردردهای ميگرنی باشد با کاشت موی طبيعی ميزان سردرد وی کاهش پيدا می کند.

به علاوه بهترین دکتر کاشت مو کسی است که با توجه به وضعیت بانک مو، میزان ریزش و وسعت طاسی، تعداد گرافتهای مورد نیاز و در نهایت بودجه شما، بهترین روش کاشت مو را به شما معرفی کند. کاشت موی مجدد مستلزم برداشت دوباره مو از منطقه دهنده است و با اين کار تعداد موهای موجود در بانک موی فرد کمتر و کمترمی شود. بعضی بیماران پس از یک جلسه کاشت موی طبیعی موفقیت آمیز وقتی مشاهده می کنند میزان تراکم کاشته شده در ناحیه ای از سر نسبت به میزان تار موطبیعی در مشابه همان منطقه کمتر است درخواست کاشت مو جدید می دهند اگرچه از نظر علمی این کار عملی است ولی باید به این نکته هم توجه کرد که برای کاشت موی مجدد باید برداشت مجدد ا ناحیه دهنده مو داشته باشیم و با این کار تعداد موهای موجود در ناحیه دهنده خیلی کم می شود.

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله تعداد گرافتهای کاشته شده، وسعت طاسی و تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو. هزینه کاشت مو در این روش بستگی به تعداد گرفت های مورد نیاز ۴ تا ۷ میلیون تومان خواهد بود. تعداد موهای طبیعی هر فرد را جنسیت و پیشینه قومی بیمار تعیین می کند. در واقع این “چهره بیمار در آینه” است که درصد موفقیت عمل کاشت را تعیین می کند.

شما لازم است از قبل به خوبی از مراقبتها و بایدها و نبایدهای بعد از جراحی کاشت مو آگاه باشید تا وقتی پس از عمل به خانه برمیگردید، بدانید چطور باید از این گنج با ارزش یعنی موهای تازه کاشته شده خود مراقبت کنید. برای آشنایی با تمام توصیهها و اصول مراقبت پس از پیوند مو، میتوانید به مقاله ما درباره مراقبت بعد از کاشت مو مراجعه کنید. تمامی کلینیکهای معتبر در ایران این جواز را در وب سایت رسمی خود قرار میدهند و شما میتوانید به راحتی و با کمی جستجو در اینترنت از وجود این مجوز مطمئن شوید.

نصب این مجوز در کلینیک به شما این اطمینان را میدهد که فعالیتهای این کلینیک زیر نظارت وزارت بهداشت است. در کنار کلینیک کاشت مو، مسئول فنی کلینیک پوست و مو و دکتر متخصص پوست و مو هم باید دارای مجوز از وزرات بهداشت باشند. امکان تکرار کار هم ات چند بار وجود دارد. در این روش امکان برداشت 1500 تا 3000 گرافت در هرمرحله وحود دارد. را آموزش میدهد. بهتر است این موارد را دقیقا مطابق دستور پزشک انجام دهید. برای اینکه معیار بهتری برای سنجش میزان رعایت موارد بهداشتی در یک کلینیک داشته باشید، شما را به شنیدن صحبتهای متخصص کاشت مو دعوت میکنیم.

در صورتی که به پیوند مو نیاز داشته باشید، یک پزشک خوب باید یک برنامه بلندمدت از مراحل کاشت مو شامل اقدامات پیش از عمل، تکنیک پیوند مو و مراقبت های پس از کاشت مو برای شما ترسیم کند. عموما موی ناحیه اهدا کننده مو کوتاه می شود تا پزشک بتواند پوست سر بیمار را مشاهده کند. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می توانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان کاشت مو می توان مشاهده کرد. میتوان موهای کاشت شده را کوتاه کرد؟ در نظر داشته باشید که این روش درمانی لزوما پیوند مو نیست و در برخی از موارد میتوان با استفاده از داروهایی نظیر ماینوکسیدیل فرآیند ریزش مو را کنترل کرد (منبع).

کلینیک آمون یه جای امن و مطمعن برای مراقبت و زیباییه که میشه بهش اعتماد کرد! در ضمن در صورت موفقیتآمیز بودن کاشت مو، به این نکته توجه داشته باشید که موهای جدید شما کاملا مشابه سایر موها نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند و گرنه مجددا دچار ریزش خواهند شد. موهای پیوند شده نیازی به مراقبت ویژه ندارند، شما می توانید مانند موهای معمولی شست و شو دهید و هر طوری که دوست دارید مدل دهید. پس از آن موهای شما مانند روز اول شده و شما می وانید آن ها را اصلاح و مرتب کنید. این روش دقیقا مشابه روش FIT می باشد؛ با این تفاوت که در مرحله برداشت موها به جای استفاده از پانچ از دستگاه استفاده می شود.

این روش مشابه روش FIT است با این تفاوت که در روش FUT نیازی به تراشیدن موی سر نیست و کار با استفاده از تجهیزات بسیار تخصصی انجام میگیرد به همین علت دقت و ظرافت کار بسیار بیشتر است. بسیاری از کلینیکهای کاشت مو در اینستاگرام، تلگرام یا سایر شبکههای اجتماعی کانال اختصاصی داشته یا وبسایت دارند و نمونه کارها و پیوندهای موی خود را در آن قرار میدهند. برخی افراد کاملا با کم مویی یا بیمویی خود راحتتند اما برای کسانی که موهای بیشتر آنها را شادتر میکند ، کاشت مو یکی از ارزانترین جراحیهای زیبایی است و امروزه هر ساله هزاران نفر آن را انجام میدهند.

پرسنل کلینیک شامل مدیران، پرستاران، کارشناسان پوست و مو و کادر اداری باید کاملا حرفهای و مجرب باشند و پس از شنیدن نیازها و خواستههای شما، بهترین گزینه درمان را با صداقت کامل به شما ارائه کنند. که شامل FUE ، FUT ، FIT ، SUT و … کاشت مو به روش FIT به صورت سرپایی انجام می گیرد. روشهای FIT و FUT که در کاشت مو به کار میروند برای کاشت ابرو نیز قابل استفاده هستند. SUT یکی از بهترین روشهای کاشت مو است. حال ببینیم کاشت مو به روش sut و کاشت مو به روش fut چیست؟ همچنین در حال حاضر کاشت مو با تکنیک معروف به روش DHI کامل شده است.

همچنین لازم است که خود شما هم در باره پیوند مو ، اطلاعات کافی به دست آورید. تحقیقات همچنین نشان داده است که مصرف بیشتر بیوتین می تواند به بهبود رشد مو در افراد مبتلا به کمبود بیوتین کمک کند. بلکه کلینیک کاشت مو در عمل هم باید به استانداردهای وزارت بهداشت عمل کند. افرادی که منبع مویی خوبی ندارند که جراحان بتوانند از موهای آن مکان جهت انجام عمل پیوند مو استفاده کنند. پس از آن موها از حالت خواب خارج شده و به چرخه رشد طبیعی خود باز می گردند. این عمل به بخیه نیاز ندارد و جای برداشت موها خیلی سریع بهبود می یابد.

به علاوه کاشت مو برای خانمها نیز محدودیتهای زیادی دارد و هر کسی نمیتواند این عمل را انجام دهد. قطعا داشتن یک مجموعه پزشکی باتجربه نشان از این دارد که عمل کاشت مو شما از ابتدا تا انتها طبق نظر پزشکان متبحر انجام شده و مشاورههای لازم در این زمینه به شما داده میشود. عمل کاشت مو یک عمل سرپایی است که در اغلب موارد بدون بیهوشی انجام میشود. در ۳۵ تا ۸۵ درصد موارد یک سال پس از ریزش مجددا رویش را شاهد خواهیم بود.

اما اگر پزشک بدون بررسی این موارد به شما توصیه کرد که کاشت مو انجام داده یا از یک روش خاص برای کاشت مو استفاده کنید، باید دچار تردید شوید! و نگرانی از این بایت نداشته باشید ولی این قضیه را باید دانست که از انجام کارهای سنگین باید اجتناب کرد. اکثر افراد در یک جلسه کارشان به پایان میرسد اما مواقعی هم وجود دارد عمل کاشت به دو یا بیشتر از چند روز نیاز داشته باشد. هنگامی که تمام مراحل کاشت مو به پایان برسد، نتایج طبیعی خواهد بود، و عمل یا هیچ اسکاری واضحی از خود به جا نمیگزارد و یا اسکار بسیار جزئی خواهد بود.

همانطور که در این مطلب خواندید، تاریخ پیوند طبیعی مو به قرن گذشته باز میگردد. در گذشته برای درمان ریزش مو مراکز کمی وجود داشت که بیشتر آنها هم برای درمان از داروهای ترکیبی استفاده میکردند. در روش تزریق چربی، چون از سلولهای خود فرد استفاده می شود پس مشکل پس زدن یا حساسیت را نخواهیم داشت. داستان پیوند مو به لطف دکتر باب لیمر ادامه داشت. سطح تحصیلات برای انتخاب بهترین دکتر کاشت مو مهم است!

دیدگاهتان را بنویسید