خواص و مضرات پنیر ، 27 خاصیت پنیر برای سلامتی بدن و درمان بیماری ها

شیر تازه دوشیده شده از دام در کمتر از یک ساعت تحویل واحدهای تولیدی میشود و روند تبدیل و تولید پنیر لیقوان استارت میخورد. این نوع پنیر ترد بوده ، طعمی شور و ترش دارد و دارای سوراخهای بخصوصی در اندازه نخود است و از شیر تازه گوسفند تهیه میشود. ماسـت دارای خاصیت ابرسانی و مرطوب کننده خوبی برای پوست است و علاوه بر این میتواند با استفاده از اسید لاکتیک سلولهای مرده پوست را برداشته تا سلولهای تازه رشد بهتری داشته باشند. ۴- اگر ماست و موسیر را با طعم واقعی آن یعنی کمی ترش دوست دارید، پیشنهاد میکنیم ۱۲ ساعت پس از اضافه کردن موسیر به ماست ۱۲ ساعت آن را بیرون از یخچال نگهداری کنید تا طعم آنها به خوبی باهم مخلوط شود و به اصطلاح ماست جا بیفتد. این پنیر که از شیر گاو جوان به دست میآید، طعم خوبی به سبزیجات میدهد و برای تهیه انواع سوفله سبزیجات مناسب میباشد.

طعم خوشمزه ماست های قدیم در خاطر همه ایرانی ها زنده است. برای سردرد های میگرنی می توانید از پنیر استفاده کنید. دمای شیر باید بین 40 تا ۴۶ درجه سانتیگراد باشد علاوهبر اینکه شرایط محیط نیز برای تهیه ماست بسیار مهم است. باکتری ویژه تهیه ماست، لاکتوز را به اسید لاکتیک تبدیل کرده و به ماست، بافت ژلهمانندی میدهد. افزون بر این، ویژگیهای ضد باکتری و ضد قارچی ماسـت پوست سر را تمیز و عاری از عفونت حفظ میکند. در اتاق تمیز محصولی صد در صد سالم و عاری از هرگونه میکروب تولید می شود. از همین رو، شرکت لبنیات رامک برای اولین بار در ایران از تکنولوژی اتاق تمیز (Clean room) جهت تولید این محصول لبنی استفاده می کند. آیا خوردن سرشیر برای بدن مضر است؟ این تاثیر عمدتا به دلیل اسید لاکتیک موجود در ماست است که از دندانها و همینطور لثهتان محافظت میکند . یک چهارم ماسـت اسید لاکتیک است. مشکلات اسید لاکتیک در ریه به صورت حالت نفسنفس، در کلیه پیری زودرس و در مغز و اعصاب به شکل کاهش فعالیت نورونهای مغذی خود را نشان میدهد. در این فرآیند، اسید لاکتیک تولید میشود که باعث تغییر ساختار شیر میشود. بر اساس برآوردهای انجام شده ازدیاد اسید لاکتیک در بدن ممکن است به ارگانهای مختلفی به مانند ریه، کلیه و مغز و اعصاب آسیب وارد کند.

این باکتری، قند موجود در شیر را تجزیه کرده و اسید لاکتیک تولید میکند. بهدلیل وجود اسید لاکتیک، ماست مزه تند و ترش پیدا میکند. بهدلیل وجود این اسید، pH شیر پایین رفته و پروتئین موجود در شیر به صورت تودهی جامدی درمیآید. ماست از تخمیر باکتریایی پروتئین موجود در شیر به دست میآید و دارای غلظت بیشتری نسبت به شیر است. به واسطه تنگتر شدن روزنههای پوستی شاهد خواهید بود که پوست شما آکنه و دانههای سرسیاه به نسبت کمتری روی خود خواهد داشت. طبع ماست چکیده موسیر نیز نسبت به نوع معمولی آن از میزان تری کمتری برخوردار است. ماسـت دارای آنتی اکسیدان های زیادی است که واکنش رادیکالی را کنترل و از بروز چین و چروکهای به میزان زیادی جلوگیری میکند. چین و چروکهای پوستی در اثر خشک شدن تدریجی پوست به وجود میآید و موارد دیگری به مانند جملات رادیکال آزاد و قرار گرفتن در معرض نورافتاب نیز میتواند عامل دیگری باشد. سپس مایه مخلوط شده را در ظرف های مورد نظر تان بریزید و در آن را محکم ببندید و تا یک ربع مدام آن را تکان دهید.بعد ظرف ها را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری کنید تا دوغ آماده شود. در ظرف را کیپ و محکم ببندید و با یک حوله یا پتوی تمیز کاملا ظرف را بپوشانید.

بهتر است برای نوشین دوغ یا هر نوشیدنی دیگر با پزشک متخصص خود مشورت کنید. کسی نمی داند اولین بار چه کسی به فکر تهیه دوغ افتاد و کدام عیار و طراری برای اولین بار همراه با دیزیش سفارش دوغ داده است،اما واضح است که دوغ از قدیمی ترین و اصیل ترین نوشیدنی های ایرانی است. البته توصیههای جدی هم در طب سنتی بر عدم مصرف ماسـت به همراه ماهی و ترشیجات شده است. • نرم یا نیمهنرم: این گروه معمولا هم در غذا و هم به تنهایی سرو میشوند. از دیگر مضراتی که برای ماسـت چکیده نشده اشاره شده است میتوان به پوکی استخوان، شبادراری کودکان، یبوست در رودهها، ناراحتیهای عصبی و روانی، صرع، عرق کردن زیاد، آلرژی، آرتروز، رماتیسم و همچنین کاهش قدرت ایمنی بدن، خار استخوانی در پاشنه یا دنبالچه است. توصیه می شود که افرادی که از مشکلاتی مانند یبوست و سنگینی معده رنج می برند همراه غذای خود ماست چکیده مصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید