تالک – مشخصات كلي و کاربردها

و انواع مختلف دیگری از سنگ های گرانیت، تراورتن، چینی و مرمریت در رنگ ها و رده بندی کیفی متفاوت. سنگهای کوچک کلیه که کلیه شما را مسدود نمیکنند یا مشکلات دیگری ایجاد نمیکنند میتوانند توسط پزشک خانواده شما درمان شوند. سنگ پا در تمیز کردن جرم توالت و جرم غذاهای سوخته تاثیر شگفت انگیزی دارد و بدون ایجاد خط و خش سطوح را تمیز و پاکیزه میکند. برلیان هوپ ( Hope ) : الماسی به رنگ آبی متمایل به خاکستری می باشد که این رنگ به دلیل وجود مقادیری بور در ساختار کریستالی این الماس ایجاد می شود. این برلیان جزء جواهرات سلطنتی انگلستان است ، در تاج ملکه الیزابت و در برج لندن نگهداری می شود.

امروزه این برلیان جزو جواهرات سلطنتی فرانسه در موزه لوور می باشد. سنگ کمبرلیت پس از استخراج بایستی با احتیاط کامل شکسته و سپس در ظروف مخصوصی با آب شسته می شد تا بلورهای الماس همراه با سایر کانی های سنگین موجود در آن جدا گردند. اما برای حصول ذرات ریزتر تالک و حصول ذراتی بین 45 تا 150 میکرون، آسیاب های غلطکی با جداسازهای هوایی، باید مورد استفاده قرار گیرد.

این به معنای آرام کردن دلهره است و انرژی زیادی را نیز در بر می گیرد. یکی از راه های تشخیص برلیان از بدلش ، تاباندن اشعه ایکس به آن می باشد. اشعه ایکس از الماس ( بر خلاف شبه برلیان ها ) عبور نمی کند و منعکس می شود. برلیان ناساک (Nassak ) : این برلیان که در معبد شیوا ( Temple of shiva ) نگه داری می شد ، در سال 1818 میلادی توسط انگلیسی ها به سرقت رفت.

تراش الماس اولین بار در قرن 14 میلادی برای جلا و درخشندگی بیشتر انجام شد. قدمت آن به نیمه دوم قرن هفدهم باز می گردد و این امر می تواند واقعیت داشته باشد که اصالت آن هندی می باشد. در میان ریگ های ته نشین شده بستر رودخانه های کهن که رایج ترین مکان به شمار می رود. برلیان دریای نور : زوج الماس معروف کوه نور است و هر دو از کهن ترین جواهرات شناخته شده جهان می باشند. یشم چاکراه قلب رامتعادل و هماهنگ می کند و به سلامت احساسی و فیزیکی کمک می کند ؛ چاکراه قلب نزدیک قفسه سینه است و تعاملات ما را با دنیای خارج تنظیم می کند و آنچه را که ما درک می کنیم و مقاومت می کنیم را کنترل می کند.

توپاز یکی از سنگ هایی است که توسط هارون برادر موسی برای زره سینه مقدسش انتخاب کرد. برلیان اورلف ( The Orloff ) : این الماس 300 قیراطی که در ابتدا در جای چشم یکی از خدایان هندوها در درون معبد Sriangar قرار داشت در سال های 1700 م. رنگ در الماس اغلب به نیتروژن موجود و نواقص ساختاری در شبکه کریستالی این کانی مربوط می شود و برخلاف سایر کانی ها ، به فلزات درون آن بستگی ندارد. سنگ پا محصولی است که خیلی ها از خواص و مزایای آن آگاه نمی باشند. از آنجا که در مبتلایان به دیابت، خون رسانی در پاها به طور صحیح انجام نمی شود و ممکن است فرد دچار مشکلاتی نظیر ترک کف پا و امثال آن شود.

کسانی که غذاهای سرشار از پروتیین میخورند یا اسید اوریک خون بالا (نقرس) دارند هم ممکن است به این نوع سنگ کلیه دچار شوند. سنگ مادر کیمبرلیت نوعی سنگ آتشفشان درونی است به نام پریدوتیت که درصد زیادی کانی الیوین دارد و تجمعی از قطعات گوشه دار یا خرد شده است. ایشان این برلیان را به مدت 72 سال داشت تا ویسونت استور آن را به مبلغ 1 میلیون دلار در سال 1978 به موزه لوور فروخت و در حال حاضر در بخش گالری آپولو قرار دارد.

در سال 1978 تیلور این برلیان را فروخت تا با پول آن بیمارستانی در بوتسوانا بنا کند. کاهش وزن سریع – اگر یک فرد با وزن بالا به سرعت وزن از دست بدهد کبد کلسترول اضافی ترشح می کند که ممکن است سبب تشکیل سنگ صفراوی گردد همچنین گرسنگی طولانی ممکن است سبب تشکیل سنگ کیسه صفرا شود. بیلی روبین یک ماده شیمیایی است که هنگامی که کبد سلولهای قرمز خون قدیمی را از بین می برد تولید می شود برخی بیماریها از قبیل سیروز کبدی و اختلالات خونی خاصی باعث می شوند تا کبد بیلی روبین بیشتری تولید کند و سبب تشکیل سنگ شود هنگامی که کیسه صفرا نتواند بیلی روبین اضافی را تجزیه کند سبب تولید مواد سختی شده که سنگ های رنگی نامیده می شود.

در سال 1717 به دوک اورلئان، حکمران فرانسه فروخته شد و نام آن بدین سبب (RegentL) می باشد. در گذشته بر تاج ملکه ماری قرار داشت و در حال حاضر در برج لندن نگهداری می شود. این گوهر در درمان کلیه مفید است و فرد را نیز از دوران گذشته رها کرده و وی را ترغیب به سکونت در جایگاهی از شادی وا می دارد. هنگامی که مقادیر زیادی از Al به جای Mg جانشین شود این کانیپیروفیلیت شناخته می شود. میزان این کانی ها در گرانیت نام سنگ های گرانیت را مشخص می کند. تهیه این گونه الماس ها صرفا جنبه علمی داشته و در حال حاضر در صنعت مورد استفاده نیستند.

الماس های آبی هیچ گونه ناخالصی نیتروژن در ساختار اتمی خود ندارند. در واقع این گوهر دارای ماهیتی بی­رنگ است و بیشترین رنگی که به خود دارد آبی است. اگزالات به طور طبیعی تنها در چند ماده ی غذایی وجود دارد و دسترسی بدن به اگزالات به میزان جذب و دفع آن بستگی دارد، که در همه ی افراد این نسبت یکسان نیست. درصد بیشتری از بازار را سنگ های آنتیک طبیعی به خود اختصاص می دهند. روسیه از چند دهه قبل ، به عنوان دومین تولید کننده بزرگ الماس در جهان به شمار می رود. در قدیم این سنگ را در رفع تب و کاهش دمای اضافی بدن مفید می دانستند، هندی ها آن را باطل کننده سحر و جادو می پنداشتند و مصری ها و یونانی ها هم به ویژگی های منحصر به فرد این سنگ ایمان داشتند.

این قسمت از معدن از طریق شستشو به آسانی قابل برداشت است و بلورهای الماس موجود در زمین زرد که وزن مخصوص بیشتری نسبت به سایر کانی ها دارد، به هنگام شستشو ته نشین می شوند. الماس های به رنگ زرد دارای ارزش کلکسیونری هستند. برای این کار،ابتدا کیک زرد را طی فرایندی شینیایی به ماده جامدی به نام هگزافلوئورید اورانیوم( uf6 )تبدیل میکنند که بعدازحرارت داده شدن در دمای حدود64درجه سانتیگراد به گاز تبدیل میشود.

اما هدف اصلی ما وارد شدن به ترکیبات شیمیایی نیست. امروزه بسیاری از الماس های طبیعی آبی رنگ از معدن مشهور Premier در آفریقای جنوبی وارد بازار می شوند. با اینکه توپاز سنگ نرمی محسوب نمیشود اما اگر ضربه سختی به آن وارد شود، احتمال شکستنش بالاست. این الماس در ابتدا 186.0625 قیراط وزن داشت که در تراش جدیدی که در سال 1854 بر روی آن خورد، وزنش به 105.602 قیراط رسید. این برلیان در ابتدا به نام برلیان کارتیه ( Cartier ) شهرت داشت. اگر قصد خرید این سنگ قیمتی را دارید، پیشنهاد میکنیم ابتدا از چگونگی تشخیص هبهاب اصلي آگاهی پیدا کنید و یا با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و سپس اقدام به خرید نمائید.

در مشهد برای تولید فرآورده های سنگی پس از استخراج سنگ از معدن با استفاده از اره های دو سر اقدام به برش آن به قط عات کوچک کرده و پس از حمل آن به کارگاه های سنگتراشی بر اساس نقشه تقریبی می تراشند سپس توسط دستگاه تراش آنرا به شکل اصلی و موردنظ ر در می آورند. این برش خاص به دلیل ظرافت بالایی که دارد هم میتواند به عنوان نگین تکی بسیار درخشنده و چشمنواز استفاده شود و هم میتوان آن را با سنگهای الماس و برشهای دیگر ست کرد تا شکوه و زیبایی بیشتری داشته باشند.

قیمت پلاتین بین دو تا پنج برابر گرانتر از طلای سفید است. سنگ تراورتن در برابر تغیرات آب و هوایی و باران و برف مقاوم میباشد و از لحاظ رنگ بندی متنوع نیز هست ، سنگ های تراورتن در طبیعت به رنگ های سفید ، کرم، شکلاتی، قرمز، گردویی، زرد، لیمویی، سیلور و شکلاتی خود نمایی میکنند و برای استفاده از سنگ تراورتن هیچ محدوده فضایی تعریف نشده است تراورتن ها میتوانند هم در فضاهای بیرونی ساختمان ها و هم فضاهای داخلی قابل استفاده باشند. آب لیمو یکی از داروهای خانگی موثر برای کاهش درد سنگ صفرا است. سنگ ساختمانی تاریخچه سنگ یکی از ابتدایی ترین مصالح ساختمانی است که انسان برای ساختن ابزار و پناهگاهها و رفع نیاز خود استفاده کرده است .

وقتی به طور مرتب انگشتر خود را میپوشید، در معرض چربیهای پوست، تعریق، گرد و غبار، آرایش و موارد دیگر قرار میگیرد. ظاهرا محمدشاه به هنگام تسلیم به نادر آن را در عمامه خود مخفی نموده که توسط سربازان یافته می شود. این الماس 27 قیراط وزن دارد و ارزش آن بالغ بر 16 میلیون دلار می باشد. برلیان آمستردام : این برلیان سیاه رنگ وزنی معادل 33/74 قیراط دارد و از یک سنگ 55/85 قیراطی تراشیده شده که در نوامبر 2001 به مبلغ 352000 دلار به فروش رسیده است. این الماس در همان سال توسط جواهر فروشی تیفانی ( Tiffany ) در نیویورک به مبلغ 18000 دلار خریداری و سپس در پاریس تراشیده شد.

این برلیان با وزن 44.50 قیراط در سال 1839 میلادی به وسیله بانکداری در لندن خریداری شد و در حال حاضر در موزه اسمیتسونین در ایالات متحده نگهداری می شود. ذخائر اصلی الماس این کشور که در سال 1949 میلادی در شرق سیبری کشف شد ، عصر جدیدی در استخراج الماس در این کشور را آغاز کرد. در آمریکای شمالی اولین الماس ، در ایالت جورجیا و سپس کارولینای شمالی یافت شد. از جمله باید به الماس قرمز اشاره کرد که بسیار نایاب است و فقط در آفریقای جنوبی و غرب استرالیا یافت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید