بلاست توالی 16SRNA ایزوله Bacillus Sp

در این مطالعه اثر جایگزینی پودر کدوحلوایی به جای ژلاتین در نسبتهای 5/0، 1، 5/1، 2 و 5/2 درصد در ژله بررسی شد. برای این منظور برخی ویژگیهای ژل نظیر مقدار رطوبت، خاکستر، پروتئین، بریکس، اسیدیته، قند، رنگ و ویژگیهای حسی محصول مورد مطالعه قرار گرفت. در کل نتایج این مطالعه بیانگر این موضوع بود که می­توان از پودر عناب و شیرین­کننده­های مالتیتول و سوکرالوز برای تولید ژله­های کم کالری استفاده نمود. نتایج بیانگر این موضوع بود که با افزودن پودر عناب، مالتیتول و سوکرالوز در درصدهای بیشتر به ژله­ها، میزان سینرزیس آن­ها به طور معنی­داری افزایش پیدا کرده است. نتایج نشان داد که افزودن پودر عناب و شیرین­کننده­ها به ژله باعث کاهش رطوبت و همچنین افزایش خاکستر گردید که این افزایش خاکستر می­تواند ناشی از وجود ترکیبات معدنی مانند کلسیم و فسفر در پودر عناب باشد. در پژوهش حاضر از درصدهای مختلف پودر عناب و همچنین شیرین­کننده­های سوکرالوز و مالتیتول برای تولید ژله کم کالری بر پایه ژلاتین استفاده شد و خصوصیات فیزیکوشیمیایی و حسی ژله­های تولیدی مورد بررسی قرار گرفتند. جایگزینی ژلاتین با پودر عناب موجب کاهش میزان پروتئین نمونه­های ژله گردید.

با افزایش میزان ژلاتین به آب طالبی، شفافیت و سفتی بافت ژله طالبی افزایش یافت. در این پژوهش، ژلاتین از پای مرغ به روش اسیدی استخراج شد و آزمون های pH، پروتئین، خاکستر، رطوبت، چربی، ویسکوزیته، قدرت ژل، رنگ و رئولوژی انجام شد و تأثیر ژلاتین استخراج شده در غلظت های 0 تا 5/1 درصد بر خصوصیات فیزیکوشیمیایی و حسی ژله طالبی مورد مقایسه قرار گرفت. موش­های دیابتی در 4 گروه کنترل (6 سر)، تمرین تناوبی (8 سر)، ژل رویال (7 سر) ، تمرین تناوبی شدید­- ژل رویال (8 سر) گروه ­بندی و پروتکل تمرینی و گاواژ ژل رویال روی آنها اجرا شد. تمرین تناوبی شدید و ژل رویال همچنین به افزایش بیان G6Pase در سلول های کبدی در مقایسه با گروه کنترل منجر شد. هدف پژوهش تاثیرتعاملی تمرین تناوبی شدید و ژل رویال n کروموزومی بر بر بیان ژن G6Pase هپاتوسیتهای کبدی و سطوح گلوکز و مقاومت به انسولین رتهای دیابتی نوع دو بود.

تأثیر مثبت آلوئه ورا در زمان استفاده به صورت واکس در کاهش بیماری کپک سبز مرکبات گزارش گردید و دلیل آن را نقش آلوئه ورا در ممانعت از دست دادن رطوبت میوه بیان نموند (Marpudi et al., 2011) با توجه به مقایسه نتایج میتوان گفت کاربرد آلوئهورا بهصورت واکس تاثیر بیشتری دارد. توجه داشته باشید که در صورت بلعیدن این اسلایم مسموم است. تا زمانی که حس میکنید اسلایم شما همچنان چسبنده است کمی از مخلوط را داخل آن بریزید و به خوبی بهم بزنید. می توانید برای به دست آوردن رنگ جدید، 2 رنگ مختلف را در کاسه بریزید و آنقدر هم بزنید که کاملا رنگ یکدست شود. در صورتی هم که از کاندوم استفاده نموده اید، می توانید مقداری از ژل روان کننده را روی کاندوم بزنید و سپس از آن استفاده به عمل آورید. سپس با دست ورقههای ژلاتین را از آب خارج میکنیم. با توجه به نتایج به دست آمده میتوان نمونه حاوی 5/1 درصد پودر کدوحلوایی را به عنوان نمونه مطلوب معرفی کرد. همچنین در نمونه­ها وابستگی مدول ذخیره به فرکانس دیده نشد اما با افزایش فرکانس مدول ذخیره خصوصا نمونه حاوی درصد بالاتر جلبک اسپیرولینا کاهش یافت که نشان­دهنده رفتار مایع­تر است. ژلاتین پای مرغ در طیف وسیعی از فرکانس مدول ذخیره بالاتر از مدول ویسکوز در آزمون نوسانی داشته که نشاندهنده ثبات بالای شبکه ژل تشکیل شده می باشد.

همچنین عدم تقاطع منحنی­های مدول افت و ذخیره در فرکانس­های اعمال شده نیز نشان دهنده رفتار یک ژل معمول بود. نتایج نشان داد کلیه نمونه­ها رفتار غالب جامد الاستیک را نشان دادند. ژله فرآورده نیمه جامد و شفافی است که با استفاده از شکر یا آب میوه و پکتین یا ژلاتین تهیه میشود و ممکن است ماده طعم دهنده و رنگی نیز به آن اضافه شود. 2. برای تهیه آب گوجه دستساز، یک گوجه را تکه تکه کرده و درون مخلوط کن بریزید تا کاملا پوره شود یا با یک چنگال آن را انقدر له کنید که به شکل مایع در آید. حسگرهای انتقال دهنده سیگنال­های الکتریکی بیو­مـولـکـولی و سلولی که برای تحلیل­های آنالیتیک مورد استفاده قرار می­گیرند، از جمله کاربردهای این دسته هستند. تارهای ابرو مانند موهای سر به مکمل نیاز دارند و ممکن است به دلایل متنوعی از جمله استرس، کمبود مواد معدنی، دلایل هورمونی و از همه مهمتر لوازم آرایشی و شیمیایی دچار ریزش شوند. از جمله عوارض ژلوفن که ممکن است در اثر مصرف ژلوفن البته نه در همه افراد، رخ دهد شامل تهوع و نفخ و سوء هاضمه، دل درد، سرگیجه، احتباس مایعات در بدن، افزایش فشار خون، یبوست، بثورات جلدی و احتمال بروز آلرژی و کهیر است.

دیدگاهتان را بنویسید