این ماست به ماست خامه ای معروف است

اگر مایلید پنیر طعم دار شود، آن را 6 ساعت در دستمال آغشته به اسانس دلخواه قرار دهید. ماست حاوی لاکتوباکتری است که از روده بزرگ حفاظت میکند و حتی خطر سرطان روده بزرگ را کاهش میدهد . البته باید به چربی و کالری ماست پر چرب نیز توجه بسیار شود زیرا مصرف بیش از حد آن بدن را دچار اختلالاتی در طولانی مدت میکند. همچنین نوع پر چرب این ماست ها به مراتب بهتر از ماست های کم چرب هستند. همچنین از دیگر نکات مثبت این محصول لبنی می توان به میزان کم لاکتوز آن نسبت به دیگر محصولات اشاره کرد. به همین دلیل دچار فساد میکروبی و بیماری زایی نمی شوند و افراد با مصرف این محصولات تخمیری که خارج از یخچال نگهداری می شود به مسمومیت و بیماری مبتلا نمی شوند.اما در هر صورت تغییراتی در ترکیب مواد این محصولات رخ می دهد. علاوه بر این در طی فرایند تخمیر محصولات جانبی نیزتولید میشود که عطر و طعم خاصی را به ارمغان می آورد. قیمت ماست پر چرب و دیگر محصولات در این بازار به نسبت دیگر فروشگاه ها و مراکز خرید ارزان تر است، بنابراین میتوانید خریدی مقرون به صرفه داشته باشید.

شاید این سوال برای شما نیز پیش آمده باشد که ماست پر چرب بهتر است یا ماست کم چرب؟ همچنین می توان از گیاهان معطر مانند نعناع، پونه و کاکوتی نیز استفاده کرد. در واقع، می­توان اثبات کرد که خطر ابتلا به نرمی استخوان در نوزادانی که مادران آن­ها در دوران بارداری مقدار مناسبی شیر سرشار از ویتامین D مصرف کرده­اند، نیز بسیار کاهش می­یابد. البته باید خاطر نشان کرد که خوردن برخی پنیرها مانند پنیر چدار ، گودا و … بعد از گذشت حدود یک ماه یا بعد از سه مرتبه ماستزدن، این مایه ماست فاسد شده و باید از ماده تخمیر جدید استفاده کرد. پس شیر و سرشیر بهعنوان یک ماده خوراکی مقوی برای ورزشکاران محسوب می شود. این ماده غذایی بسیار پرکالری بوده و میتوانید با خوردن آن در وعده صبحانه تا چندین ساعت پرانرژی و شاداب به فعالیتهای روزانه خود بپردازید. پس از آن، بطور تصادفی به دو گروه برای دریافت روزانه 300 گرم ماست معمولی (تخمیر شده توسط باکتریهای استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریکوس) یا ماست پروبیوتیک (دارای دو باکتری موجود در ماست معمولی، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم لاکتیس) بصورت جایگزین شیر اضافه شده به رژیم، تقسیم شدند. نتیجهگیری: مصرف ماست حاوی دو باکتری پروبیوتیک لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم لاکتیس در مقایسه با ماست معمولی، موجب کاهش سطح کلسترول تام در افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی خفیف تا متوسط می شود.

به عنوان مثال مشاهده شده است در طی تخمیر، سرد کردن و انبارمانی، غلظت استالدئید در کشت های مخلوط آغازگر بهطور قابل توجهی بالاتر از کشت کشت های منفرد لاکتوباسیلوس بولگاریکوس بود. مقدار کمی از شیر را بردارید و در کاسه ای آن را با چهار قاشق ماست مخلوط کنید. شیر را در قابلمه ای ریخته و بر روی حرارت قرار دهید تا به دمای جوش برسد. پیشنهاد دوستانه دوغ رامک: شما میتونید همین الان روی واژه دوغ بدون گاز رامک، کلیک کنید و انواع دوغها رو در اندازه و بستهبندیهای متفاوت مشاهده کنید تا موقع خرید بتونید بر حسب نیازتون راحتتر تصمیمگیری کنید. 4- گاز طبیعی موجود در دوغ به دلیل تخمیر باکتری های موجود در آن ایجاد می شود و برای سلامت بدن ضرری ندارد. در تهیه دوغ به روش صنعتی ، ماست با مقدار مناسبی از آب در تانکهایی که همزن دارند ترکیب شده و سپس با رعایت قوانین بهداشتی خنک و بسته بندی می شود. گروهی از افراد قشر بالای جامعه سعی دارند با نخبگان ازدواج کنند. علاقه آنها به زبان فارسی آنها را بارها به ایران کشانده است و بعدازآن تصمیم گرفتند برای دوستی بیشتر با فارسیزبانان در صفحه اینستاگرام گروهی خود ارتباط بیشتری با ایرانیها بگیرند.

با یک قاشق مقداری از ماست را بردارید و غلظت آن را مشاهده کنید و اگر به زمان بیشتر نیاز داشت، به آن استراحت دهید. برای درست کردن یک ماست سفت و خوب باید از مایه ماست سنتی و خانگی باکیفیت استفاده کنید. اما تا به حال خودتان در منزل ماست خامهای و کشدار و البته سفت درست کردهاید؟ هر چه ظرف را گرمتر نگه دارید ماست زودتر میبندد و سفت میشود. ماستی که قرار است مایه شیر باشد را دو ساعت قبل از ماست زدن بیرون از یخچال نگه دارید تا هم دمای محیط شود. سپس ماست چکیده را از کیسه خارج کنید و در ظرفی مناسب قرار داده و در دمای مناسب نگه داری کنید. سپس کیسه ماست را بر روی کاسه قرار داده و یک جسم سنگین مانند گوشت کوب روی کیسه بگذارید. روشها: مطالعه به روش کارآزمایی بالینی متقاطع تصادفی بر روی 14 فرد 65-40 سال با سطح کلسترول سرم mg/dl 300-200 انجام شد. در موارد شدیدتر، فرد ممکن است دچار آسم، اگزما، خونریزی، ذات الریه و آنافیلاکسی شود. پروبیوتیک ها تضمین میکنند که دستگاه گوارش شما در بهترین وضعیت قرار دارد تا بتواند به مطلوبترین شکل ممکن عمل کند .

دیدگاهتان را بنویسید