اصول پرورش ماهیان اکواریومی

زنان حامله در خواب ماهی را در حال شنا کردن میبینند که به موقعیتهای دست نیافتنی تعبیر می شود. جدیدترین محصول شبکه نتفلیکس، سریال «بازی مرکب یا بازی ماهی مرکب (Squid Game)»، درام کره ای خشنی است که به شدت ذهن بینندگانی از سراسر جهان را به خود مشغول کرده است. گوشت ماهی اوزون برون را به صورت فیله ای قسمت کرده و زیر نظر نهاد های بهداشتی بسته بندی نموده و با توجه به نام تجاری شرکت نامگذاری میشود و در بازار به فروش میرسد . وقتی که بچه ماهی ها رشد کردند شما می توانید غذاهای دیگر را امتحان کنید.

اگر در فکر تکثیر آنها هستید یک رژیم متنوع و غذای زنده و غذاهای منجمد شده را استفاده کنید. این غذا را می توان به صورت زنده به او داد تا در تکاپوی شکار آن غذا فعالیتی را نیز انجام داده باشد البته به کار بردن غذاهای مرده و جامد نیز می تواند برای این ماهی مفید باشد. این موجودات تخم نمیگذارند و تولید مثل آنها به صورت زنده از طریق زایمان ماهیانه ماهی انجام میشود.

ماهی مربوط به ماهی سالمون نروژی است و تمامی استانداردهای لازم جهت تولید و پرورش آن رعایت میشود. تعویض آب با مقدار 1 گالن و به دفعات 2 بار در روز است (با استفاده از آب مانده و همان دما و PH) جهت تعویض آب از یك شلنگ هوا استفاده مینمایم و نوزادان مكیده شده را دوباره به مخزنشان برمیگردانم. می نماییم همان ماهی قزل سالمون می باشد. گونههای مختلف ماهی آزاد زمانهای متفاوتی را ــ تا پیش از بازگشت به رودهای محل تولد خود برای تخمگذاری ــ در آب شور میگذرانند.

بهترین كار برای انتخاب یك جفت خوب آن است كه حداقل 6 عدد آنجل با كیفیت بسیار خوب كه هنوز به مرحله بلوغ نرسیدهاند (juvenile) را از مغازههای آكواریمی معروف و یا آنهایی كه از تكثیركنندگان خریداری كردهایم در یك مخزن كه فقط خودشان حضور دارند, با فضای بزرگ و تعویض آب حداقل 1 بار در هفته همراه با غذای متنوع قرار دهیم. انتخاب ماهیان آکواریومی نیاز به دانش کافی دارد به طوری که بدون داشتن اطلاعات در این مورد نمیتوانید هر ماهی را در کنار دیگری قرار دهید. ماهی اسکار اگر در زیستگاه طبیعی خودش باشد می تواند 15 سال عمر کند ، این نوع ماهی گوشت خوار زینتی با همنوعان خودش و ماهی های بزرگتر از خود همزیستی مسالمت آمیز دارد .

طول مدتی که بچه ماهی آزاد در آب شیرین میگذراند، به گونۀ آن بستگی دارد. ماهیهای آزاد در آبهای شیرین و شور در مناطق سردتر نیمکرۀ شمالی یافت میشوند. ساکن نواحی نیمهگرمسیری و آبهای سردتر را ترجیح میدهد. من زمانی شروع به تكثیر ماهی آنجل كردم كه تعدادی از آنها را در مخازن گروهی نگهداری مینمودم و فكر كردم كه تكثیر این ماهی میتواند به نوعی برای من سرگرمی باشد.

برای مشتریان به همراه داشته باشد. خرید ماهی سالمون به صورت مستقیم یک حسن را برای مشتری به همراه خواهد داشت. دیگر جمعیتها یا گونههای ماهی آزاد محصور در خشکی هستند و همۀ چرخۀ زندگی خود را در آبهای شیرین میگذرانند. کوچکترین گونۀ ماهی آزاد اقیانوس آرام تنها در آبهای ژاپن زندگی میکند. ماهی آزاد شینوک که از ماهیهای آزاد اقیانوس آرام است، به محلی بسیار دورتر از هر ماهی آزاد دیگری مهاجرت میکند و غالباً مسافتی حدود 600‘1 تا 200‘ 3 کمـ را به سوی بالادست رودخانه طی میکند تا به محل تخمگذاری خود برسد.

7) داخل ظرف فر را با مقدار کمی کره یا روغن چرب میکنیم، سپس ماهی را توی ظرف فر قرار میدهیم . دیدن ماهی در آب زلال و پاکیزه رودخانه ، در خواب ، علامت آن است که اشخاص قدرتمند و ثروتمند شما را مورد محبت و لطف خود قرار می دهند . در دور این استخر به فاصله هر 1.5 متر، بایستی تکه ای سنگ ساختمانی به طول حدود 50 تا 80 سانتیمتر، عرض 10 تا 15 سانتیمتر و ضخامت 2 سانتیمتر در داخل آب قرار داد و در قسمت بالای سنگ بایستی سوراخی مناسب ایجاد نمود تا بتوان سر یک طناب باریک را از آن عبور داده و گره زد.

این ماهی فکر نکنیم نیاز به معرفی زیادی داشته باشد ، ماهی اسکار یکی از شناخته شده ترین ماهی های آکواریومیگوشتخوار می باشد که چندین سال است که جای خودش را در آکورایوم های زینتی پیدا کرده است و یکی از پرفروشترین و پرطرفدارترین ماهی ها به شمار می رود . غریزۀ مهاجرت اعضای تیرۀ ماهی آزاد به طرز چشمگیری اختصاصی است؛ هر نسل برای تخمگذاری دقیقاً به محلی باز میگردد که نسل قبل در آنجا تخمگذاری کرده است. حتى گونههایی که از آب شیرین به آبهای شور مهاجرت نمیکنند، دقیقاً در محلی که نیاکانشان تخمگذاری کردهاند، این عمل را انجام میدهند.

نمک، نیمی از روغن زیتون، فلفل سیاه و جعفری تازه را با هم مخلوط کرده و ماهی قزل آلایی که از قبل تکه تکه کردید را کاملاً به مواد آغشته کنید. در مدت سرخ کردن ماهی میتوانید از مخلوط کره، آبلیمو یا آب نارنج و زعفران دم کرده سسس درست کرده و با برس روی ماهی بمالید تا ماهی طعم و مزه بهتری پیدا کند. بسیاری از کسانی که میخواهند آکواریومی در یک مکان عمومی یا در خانه خود داشته باشند، سعی میکنند تا از انواع ماهی آکواریومی گیاه خوار استفاده کنند که تامین هزینه و غذای آنها راحتتر میباشد.

سپس ماهی ماده جریان آب را در بستر رودخانه برهم میزند تا خاک و سنگها تخمها را بپوشانند و از آنها محافظت کنند. اما بهترین گزینه این است سایر ماهی ها را ازآکواریوم خارج کنید تا جفت راحت و بدون هیچ مزاحمت و استرسی باشند.به جفتگیری،پاک کردن سطح و نهایتا تخمریزی بپردازند. نوزادهای ماهیهای آزاد طی 2 هفته تا 6 ماه ــ بسته به گونۀ ماهی و دمای آب ــ از تخم بیرون میآیند. بعضی از ماهیهای آزاد صدها یا هزارها کیلومتر مهاجرت میکنند تا به محل تخمگذاری خود برسند. در شرایط نگهداری مناسب، طول این ماهی ها به 30 سانتیمتر نیز می رسد و تا 20 سال عمر می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید